نقش رنگ‌ها در زندگی افراد

نقش رنگ‌ها در زندگی افراد

در ارتباط با نقش رنگ‌ها در زندگی همیشه این سوال پیش ‌می‌آید که آیا رنگ‌های بکار رفته در دکوراسیون خانه و یا لباس‌هایمان در رفتار، سطح انرژی و… تاثیر دارند و باعث بهبود زندگیمان می‌شوند؟

به طور کلی رنگ‌ها نقش به سزایی در روحیه افراد دارند. تاثیر رنگ‌ها روی افراد ممکن است ناخودآگاه باشد اما هر رنگ با توجه به خاصیتی که دارد به نوعی در روان افراد تاثیر می‌گذارد. توجه داشته باشید که این اثر بی‌ربط به رفتار انسان و روابط اجتماعی او نیست. با توجه به تاثیری که رنگ‌ها در زندگی افراد می‌گذارند در دسته‌ی مهم‌ترین عناصر دیداری به شمار می‌آیند که دارای بار عاطفی و احساسی هستند. این عنصر خارق‌العاده به ادمی کمک می‌کند تا از محیط اطراف خود درکی پیدا کند، اطلاعات کسب کند و بتواند ارتباط بیشتری با پیرامون خود داشته باشند.

تاثیر رنگ‌ها به حدی در زندگی افراد شدید است که متخصصین می‌گویند جایگزینی نامناسب رنگ‌ها و به کار گیری نادرست آن‌ها در محیط اطراف صدمات روحی شدیدی به افراد وارد می‌کند.

به طور کلی استفاده درست و به جا از رنگ‌ها در یک محیط بی‌روح و یکنواخت باعث ایجاد انگیزه در آن محیط شده و می‌توان از رنگ‌ها به عنوان ایجاد کننده‌ی تغییرات مثبت در ذهن، فکر و جسم افراد استفاده کرد. همچنین رنگ‌ها در نشان دادن اهداف شغلی و تقویت مهارت‌های ارتباطی نیز تاثیرگذار می‌باشند.

2 2 1024x576 - نقش رنگ‌ها در زندگی افراد

به تیرگی و روشنی رنگ‌ها دقت کنید

اگر دقت کرده باشید تیرگی و روشنی رنگ‌ها نیز بی‌تاثیر نمی‌باشد و نقش مهمی را ایفا می‌کنند. به عنوان مثال رنگ‌های تیره پیشرو هستند و باعث می‌شوند فضای مورد نظر کوچک‌تر دیده شود، در مقابل رنگ‌های روشن پسرو هستند و سبب بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند.

3 2 1024x576 - نقش رنگ‌ها در زندگی افراد

‌ مکان‌ رنگ‌ها در تاثیری که می‌گذارند نقش دارند

برحسب اینکه رنگ در سقف، دیوار و یا کف اتاق قرار داشته باشد تاثیرهای متفاوتی بر انسان‌ها می‌گذارد که دقت در این امر حائز اهمیت است. به عنوان مثال رنگ‌های گرم و همچنین روشن از سمت سقف تحریک‌ کننده، از طرفین سبب گرم شدن محیط می‌شوند.

در تقسیم بندی رنگ‌ها می‌توان آن‌ها به دو دسته‌ی سرد و گرم تقسیم کرد و همچنین رنگ‌ها در هر سنی اثرات متفاوتی را به همراه دارند که در ادامه به اثرات برخی از رنگ‌ها می‌پردازیم:

رنگ زرد

این رنگ برای مکان‌های آموزشی بسیار توصیه می‌شود. حالتی گرم کننده دارد و همچنین روشن‌ترین رنگ در میان رنگ‌هاست. این رنگ در ترکیب خود سفید را جا داده است که سبب می‌شود تا به رنگی شادی آور و آرامش بخش تبدیل شود.

این رنگ اگر با رنگ آبی ترکیب شود، قسمتی از مغز که به حافظه مربوط است را تقویت می‌کند.

رنگ قرمز

این رنگ بسیار مهیج است و فشار خون را بالا می‌برد در نتیجه برای افراد عصبی و دارای فشار خون بالا بسیار مضر است اما اشتهای افراد را افزایش می‌دهد و برای درمان کم اشتهایی بسیار توصیه می‌شود. همچنین اگر کودکی منزوی و گوشه‌گیر دارید این رنگ به کودکتان بسیار کمک می‌کند و برای او مفید است.

رنگ آبی

این رنگ بسیار رنگ خارق‌العاده‌ای است. رنگ‌ آبی، رنگ بی تحرک در عین حال فعال است. بردباری و صبر را در افراد تقویت می‌کند و همچنین برای درمان فراموش‌کاری نیز استفاده می‌شود.

رنگ‌های سفید و سیاه

ترکیب این دو رنگ‌ توصیه می‌شود. چرا که استفاده از رنگ سیاه سبب افزایش تمرکز در افراد می‌شود و این توانایی را بهبود می‌بخشد. در کنارش اگر از رنگ سفید نیز استفاده شود باعث تقویت قدرت تحلیل شده و احساس آزادی و رهایی بیشتری را به ما القا می‌کند. این رنگ در اصل پایه‌ی همه‌ی رنگ‌هاست.

4 2 1024x576 - نقش رنگ‌ها در زندگی افراد

برای تاثیر بیشتر رنگ‌ها از دیوارپوش کمک بگیرید

حال با توجه به ویژگی‌های گفته شده درباره‌ی رنگ‌ها به شما توصیه می‌کنیم تا از دیوارپوش‌ها بهره ببرید. در تولید دیوارپوش‌ها سعی می‌شود تا از رنگ‌های متفاوت  استفاده شود. به کار گیری دیوارپوش‌ در دکوراسیون خانه و یا محل کارتان این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا ویژگی‌ها و خواص چند رنگ را در کنار رعایت هارمونی مورد نظر داشته باشید.

 در آخر ما به شما دیوارپوش‌های ترمه کارپت را پیشنهاد می‌کنیم چرا که علاوه بر تنوعی که دارند، می‌توانید از کیفیت آن‌ها نیز مطمئن باشید.

تلاش کنید با توجه به محیط و وسعت فضای مورد نظر و همچنین درخشندگی رنگ‌ها، از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید