چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

اشتباهات رایج در چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب به طور مستقیم بر روی حس و حال ما تاثیر دارد. اتاق خواب باید منبع آرامش و حس خوب باشد تا اندکی ما را از جهان پر هیاهوی بیرون جدا کند. اگر ساعت‌های طولانی‌تری را در اتاق خواب می‌گذرانید، این موضوع تشدید هم می‌شود. با هر سلیقه‌ای که دارید، یک سری اشتباهات کلی وجود دارد که با رفع آن‌ها می‌توانید مهم‌ترین قسمت خانه را دلنشین‌تر کنید.

Bedroom layout Termeh Carpet 2 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

نورپردازی نامناسب

استفاده از لامپ‌های پر نور و نورپردازی‌ شدید علاوه بر اذیت کردن چشم و برهم زدن آرامشتان، در خواب شب شما هم اشکال ایجاد می‌کند. بهتر است همواره از ترکیب نورهای آبی و زرد برای فضای اتاق خواب استفاده کنید. همچنین سعی کنید برای استفاده بیشتر از فضای اتاق خواب، جلوی نور طبیعی پنجره را نگیرید. نور طبیعی خورشید در روز و دیدن آسمان پر ستاره‌ی شب، حال خوب اتاق خواب شما را دو چندان خواهد کرد.

Bedroom layout Termeh Carpet 3 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

استفاده از تخت خواب بزرگ در چیدمان اتاق خواب

به هنگام خرید تخت خواب حتما به اندازه‌ی اتاق خواب خود دقت کنید. اگر فضایی کوچک و محدود دارید از تخت خواب تک نفره استفاده کنید. چیدمان اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که فضای کافی برای کمد، آینه، میز و … وجود داشته باشد. با انتخاب سایز متناسب وسایل و به خصوص تخت خواب، اتاقی دلبازتر خواهید داشت.

Bedroom layout Termeh Carpet 4 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

پرده‌های نامناسب و ضخیم

چیدمان اتاق خواب با چیدمان قسمت پذیرایی خانه متفاوت است. استفاده از پرده‌های مجلل و ضخیم شاید باعث جلوه‌ی بهتر هال و پذیرایی باشند اما در اتاق خواب چنین نیست. بهتر است از پرده‌های سبک با رنگ روشن استفاده کنید. این کار باعث هرچه روشن‌تر شدن اتاق خواب می‌شد و جلوی نور طبیعی را نیز نمی‌گیرد.

Bedroom layout Termeh Carpet 5 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

انتخاب رنگ‌های جیغ برای دیوار اتاق خواب

همانطور که گفتیم اتاق خواب باید محل آرامش شما باشد. با انتخاب رنگ‌های جیغ مانند قرمز مرتکب اشتباه نشوید! این نوع رنگ‌ها مانع از انتقال حس آرامش و خوابی آرام می‌شوند. بهتر است برای دیوار اتاق خواب از رنگ‌هایی مانند سفید، آبی، یاسی و صورتی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از دیوارپوش‌ با طرح‌های متناسب با اتاق خواب و سلیقه‌ی خود کمک بگیرید. گروه تولیدی ترمه، دیوارپوش‌های نمدی با بالاترین کیفیت تولید می‌کند که از خرید آن‌ها پشیمان نخواهید شد.

Bedroom layout Termeh Carpet 6 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

شلوغ نگهداشتن چیدمان اتاق خواب

اتاقی مرتب و منظم به ذهن نیز آرامش می‌دهد. باکس‌ها و قفسه‌ها برای به هم ریختگی‌ها چاره‌ی کارند. همواره سعی کنید وسایل خود را دسته بندی کرده و در شرایطی که از نظر شما بهترین است نگهداری کنید. البته ماکسیمال بودن یک شیوه زندگی‌ست اما هرگز آن را با شلختگی اشتباه نگیرید.

Bedroom layout Termeh Carpet 7 1024x576 - چیدمان اتاق خواب و اشتباهات احتمالی

استفاده از سرویس ست در چیدمان

به هنگام خرید تخت خواب، کمد، میز توالت و … همه را ست و یکدست انتخاب نکنید. این کار به ظاهر چیدمان اتاق خواب شما جلوه‌ی خوبی نمی‌دهد. بهتر است از طرح چوب‌ها و متریال متفاوت استفاده کنید. اگر تخت خواب شما از چوب قهوه‌ای رنگ است، هیچ اشکالی ندارد میز توالت شما به رنگ سفید باشد! این مدل ترکیب‌ها به اتاق خواب شما زیبایی می‌بخشند.

مواردی که ذکر شد می‌توانند به طور صد در صد درست نباشند. در نهایت بستگی به فضای اتاق خواب و مهم‌تر از آن سلیقه‌ی شما دارند. پس همواره سعی کنید به ندای قلب خود گوش دهید و چیدمانی مهیا کنید که در آن احساس رضایت و آرامش داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید