آموزش نصب دیوارپوش

آموزش نصب دیوارپوش

امروزه تنوع بالای دیوارپوش‌ها باعث شده این محصول به محبوبیت بسیاری برسد. اما نصب دیوارپوش قاعده و اصولی دارد که هر شخص غیرمتخصص نمی‌تواند به درستی آن را انجام دهد. دیوارهای خانه نقش مهمی در زیبایی خانه ایفا می‌کنند. اگر دیوارپوش‌ها به درستی نصب نشوند تاثیری منفی بر فضای خانه خواهند گذاشت. در ادامه سعی داریم نکاتی را آموزش دهیم که تا حدودی با روند کار آشنا شوید.

قدم اول در نصب دیوارپوش، محاسبه مساحت دیوار

قدم اول در نصب دیوارپوش، محاسبه مساحت دیوار

پس از انتخاب طرح و رنگ دلخواه دیوارپوش، اولین مرحله بدست آوردن مساحت دیوار است. شما باید بتوانید تا حد قابل قبولی اندازه دیوارپوش‌ها را به‌دست آورید. برای این کار طول و عرض دیوار را در هم ضرب کرده و به این ترتیب مقیاس دیوارپوش لازم برای آن را بدست می‌آورید. اگر دیوار قناسی داشته باشد کار کمی پیچیده‌تر می‌شود که بهتر است از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

روش نصب دیوارپوش

روش نصب دیوارپوش

دو روش برای نصب دیوارپوش وجود دارد. در روش اول دیوارپوش به صورت مستقیم با استفاده از میخ‌کوب بر روی دیوار نصب می‌شود. این روش تا حدودی آسان‌تر و کم دردسرتر است. در روش دوم از زیرساز استفاده می‌شود. استفاده از زیرساز باعث می‌شود دیوارپوش بدون مشکل و تراز با دیوار نصب شود. باید بدانید که همه‌ی دیوارها به زیرسازی نیاز ندارند.

گاهی اوقات قبل از نصب دیوارپوش، تنها با انجام اقداماتی ساده می‌توان دیوار را برای این کار آماده کرد.

نصب قرنیزها قبل از نصب دیوارپوش

نصب قرنیزها

یکی از مواردی که در نصب دیوارپوش اهمیت دارد استفاده از قرنیز است. قرنیز وسیله‌ای ست که در پایین دیوارپوش نصب می‌شود و به کف زمین می‌چسبد. قرنیزها در جنس‌های مختلفی مانند چوب یا ام‌دی‌اف در بازار موجود هستند. رنگ آن‌ها تاثیر زیادی بر فضای خانه می‌گذارد پس به اندازه‌ی دیوارپوش‌ها اهمیت دارند. برای نصب قرنیز نیز باید اندازه مناسب آن را بدست آورد تا قبل از دیوارپوش نصب شود. این کار دقت زیادی می‌طلبد چرا که تنها زیبایی اهمیت ندارد و گاهی باید برای مثال سیم‌کشی ساختمان را متناسب با قرنیزها تنظیم کرد یا از بین آن‌ها عبور داد.

مرحله‌ی آخر نصب دیوارپوش

مرحله‌ی آخر نصب دیوارپوش

پس از آماده کردن تمامی وسایل و رعایت نکات بالا، نوبت به نصب می‌رسد. روش نصب کلی را توضیح دادیم اما باید توجه داشته باشید که ممکن است نحوه نصب انواع مختلف دیوارپوش‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با آن‌ها توصیه می‌کنیم مقاله‌ی انواع مختلف دیوارپوش را مطالعه کنید.

گروه تولیدی ترمه با ارائه دیوارپوش‌های نمدی با کیفیت، در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت و منحصر به فرد این امکان را برای شما فراهم کرده است که خریدی رضایت‌بخش داشته باشید. از این مدل دیوارپوش‌ها می‌توانید برای خانه، محیط کار، اتاق کودک و … استفاده کنید. یکی از مزایای مهم این نوع دیوارپوش‌ها این است که برای نصب، نیاز به زیرسازی ندارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با چسب چوب بر روی دیوار نصب کرد. از دیوارپوش‌های نمدی ترمه دیدن فرمایید تا زیبایی و کیفیت را همراه باهم مهمان خانه‌ی خود کنید.

عمومی

دیوارپوشنصب دیوارپوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید