انتخاب پرده برای خانه به چه نکاتی بستگی دارد؟

انتخاب پرده برای خانه به چه نکاتی بستگی دارد؟

انتخاب پرده مناسب تاثیر زیادی بر زیبایی خانه می‌گذارد و لازم است دقت زیادی برای خرید و نصب آن داشته باشید. علاوه بر زیبایی و جلوه‌ای که به خانه می‌بخشند، در حفظ دما، کنترل نور و حفظ حریم شخصی نیز موثرند. پس لازم است در خرید پرده به نکاتی ساده توجه کنید تا انتخابی مناسب و رضایت‌بخش داشته باشید.

انتخاب جنس پرده

انتخاب جنس پرده

جنس پرده در هر قسمت از خانه با قسمت دیگر متفاوت است. باید به این نکته توجه داشت که برای مثال جنس پرده‌ی سالن پذیرایی با آشپزخانه متفاوت خواهد بود. پس در قدم اول باید بدانید که برای چه قسمتی قصد خرید پرده دارید و متناسب با آنجا انتخاب کنید. اما به طور کلی در هال و سالن پذیرایی معمولا از پارچه‌های ضخیم‌تر استفاده می‌شود. این پارچه‌ها علاوه بر ظاهر شیکی که به محیط می بخشند، دما و نور را نیز کنترل و از ورود گرد و غبار تا حدودی جلوگیری می‌کنند. برای اتاق‌خواب پیشنهاد می‌شود از تور و زیرپرده استفاده شود. این انتخاب علاوه بر ظاهر زیبایی که به فضای اتاق‌خواب می‌بخشد، از نظر هزینه نیز به صرفه است و حریم خصوصی اتاق را نیز حفظ می‌کند. همچنین برای آشپزخانه نیز می‌توان از پرده‌های نازک و روشن کرد تا به آسانی نور را عبور دهند و قابلیت شستشو داشته باشند.

در انتخاب پرده، طول مناسب آن اهمیت زیادی دارد

در انتخاب پرده، طول مناسب آن اهمیت زیادی دارد

عموما در انتخاب پرده، طول آن را به نسبت ابعاد پنجره‌ها تغییر می‌دهند. سبکی که برای پرده نیز انتخاب می‌شود در این موضوع موثر است. اما باید بدانید که بهتر است همواره طول پرده به زمین برسد، حتی برای پنجره‌هایی که ارتفاع کمی دارند. پرده‌ها نقش مهمی در زیبا و شکیل شدن خانه دارند. زمانی که طول پرده از سقف تا کف باشد، نظم و یکدستی دلپذیری به محیط می‌بخشد.

رنگ پارچه‌ی پرده‌ها

رنگ پارچه‌ی پرده‌ها

قبل از خرید پارچه برای پرده‌ها، از رنگ مبلمان خود اطمینان حاصل کنید. اینکه بر اساس مبل، رنگ پرده را انتخاب کنید بسیار آسان‌تر است تا برعکس آن. منظور از این مطلب این نیست که لزوما رنگ پرده را با مبلمان یا وسایل دیگر ست کنید. اما رنگ پرده‌های خانه یک هارمونی خاصی به محیط می بخشد و بهتر است متناسب با بقیه اجزای خانه باشد. توجه داشته باشید که اگر محیط خانه نورگیر نیست، پرده‌های تور مانند یا رنگ روشن انتخاب‌های بهتری هستند. همچنین برای فضای خانه‌های کوچک از پرده‌های تیره استفاده نکنید. این انتخاب باعث دلگیر شدن خانه می‌شود.

به طور کلی در دکوراسیون خانه، سلیقه و راحتی شما حرف اول را می‌زند. این موضوع در انتخاب پرده نیز صدق می‌کند. همچنین کمک گرفتن از طراح‌های داخلی خانه نیز می‌تواند به بهتر شدن چینش و انتخاب‌های شما کمک کند. در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی اهمیت طراحی داخلی خانه را مطالعه فرمایید.

عمومی

انتخاب پردهدکوراسیون خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید