سبک بوهمیان در دکوراسیون خانه

سبک بوهمیان در دکوراسیون خانه

سبک بوهمیان برای افرادی با ذوق هنری مناسب است که عاشق ترکیب‌ کردن رنگ‌ها و سبک‌های متنوع‌اند. شاید این ذهنیت را داشته باشید که در این سبک آشفتگی و بی‌نظیمی زیادی وجود دارد، اما چنین نیست. کلمه‌ی بوهو معمولا برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که خلاف عرف جامعه و اجتماع عمل می‌کنند و اصطلاحا هنری هستند. سبک بوهمیان یا به اصطلاح بوهو، سبکی مدرن است که فضایی سرشار از زندگی و ویژگی‌های هنری و فرهنگی را ایجاد می‌کند.

اتاق‌های سبک بوهو شباهت زیادی باهم دارند اما هیچ دو اتاقی را نمی‌توان پیدا کرد که کاملا شبیه هم باشند. در حقیقت فضای این سبک غیرتکراری و منحصربه‌فرد است.

سبک بوهمیان ریشه در گذشته داردسبک بوهمیان ریشه در گذشته دارد

سبک بوهمیان ریشه در زندگی کولی‌وار دارد. مهاجرین منطقه‌ی بوهمیا در کشور چک، با مهاجرت به سرزمین‌های دیگر باعث آشنایی مردم با این سبک شدند. سلایق و سبک زندگی این افراد در ابتدا عجیب به نظر می‌رسید، اما امروزه علاقمندان زیادی پیدا کرده است. این سبک انعطاف‌پذیری بالایی دارد و برای هر شخص می‌تواند معنا و هویت متفاوتی پیدا کند.

رنگ‌های دکوراسیون سبک بوهورنگ‌های دکوراسیون سبک بوهو

در این سبک نمی‌توان قانون خاصی را تعیین کرد. دکوراسیون در این سبک می‌تواند رنگ‌های بسیار متنوعی داشته باشد. اما بهتر است در ابتدا یک رنگ اصلی را در نظر بگیرید و رنگ لوازم و وسایل را متناسب با آن انتخاب کنید. معمولا در سبک بوهمیان رنگ‌های گرم پرکاربردتر هستند. می‌توانید به راحتی رنگ‌های دلخواه خود را با یکدیگر ترکیب کنید تا فضایی گرم و دلپذیر داشته باشید. رنگ‌های قهوه‌ای، آجری، سبز و طوسی می‌توانند به عنوان زمینه‌ی اصلی انتخاب و با رنگ‌های نارنجی، آبی و بنفش ترکیب شوند.

علاوه بر رنگ‌ها، طرح‌های متنوع را نیز می‌توانید با یکدیگر ترکیب کنید. قرار گرفتن بافت و الگوهای متنوع کنار یکدیگر، زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد که مورد رضایت افراد علاقمند به سبک بوهو است.

مبلمان و لوازم مورد استفاده در سبک بوهمیانمبلمان و لوازم مورد استفاده در سبک بوهمیان

در این نوع دکوراسیون نباید از وسایل مدرن، بسیار نو و براق استفاده شود. وسایل قدیمی و اصیل که داستانی در پس‌زمینه‌ی خود دارند مناسب سبک بوهمیان هستند. مبلمان رسمی، سلطنتی یا استیل را از لیست خرید خود حذف کنید. مبلمانی که در این سبک استفاده می‌شوند عموما کم ارتفاع، با پایه‌های چوبی و طراحی‌های خاص و رنگی هستند. کوسن‌های رنگی نیز جایگاه خاصی در این دکوراسیون دارند و زیبایی مبلمان را دو چندان می‌کنند.

اکسسوری‌های مورد استفادهاکسسوری‌های مورد استفاده

بوهمین یعنی از هر جای دنیا می‌تواند یادگاری در فضای خانه‌ی شما باشد. به راحتی می‌توان از صنایع‌دستی گوناگون، تابلوهای نقاشی، مجسمه‌ها، ظروف چینی و به طور کلی آثار هنری دست‌ساز استفاده کرد. در این سبک نباید به مد روز توجه‌ای داشت و باید طبق خواسته‌ی قلبی فضای دلخواه خود را بچینید. یکی از اکسسوری‌هایی که عموما مورد استفاده قرار می‌گیرد دریم‌کچر است. همچنین استفاده از گیاه‌های متنوع به شدت پیشنهاد می‌شود. گلدان‌هایی که گوشه و کنار خانه قرار دارند و یا از سقف آویزان هستند، فضایی آرامش‌بخش و پر از حس خوب را فراهم می‌کنند.

بوهو یعنی هنجارشکن! پس اگر به دنبال آرامش و رهایی هستید خود را از قید و بندهای تعریف شده آزاد و این سبک را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنید.

عمومی

دکوراسیون خانهدکوراسیون سبک بوهوسبک بوهمیانسبک بوهو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید