در انتخاب کوسن‌ برای مبل‌ها به چه نکاتی باید دقت کنیم

در انتخاب کوسن‌ برای مبل‌ها به چه نکاتی باید دقت کنیم

انتخاب کوسن‌  برای مبل‌ها در ابتدای راه به سلیقه شما بستگی دارد اما رعایت یکسری نکات در این باره می‌تواند زیبایی فضای مورد نظر را چندین برابر کند. مبلمان خانه از اصلی‌ترین وسایل در طراحی داخلی یک خانه می‌باشد، در نتیجه بهتر است در انتخاب کوسن برای خانه‌تان نهایت دقت را بکار ببرید. در این مقاله سعی داریم تا نکاتی کاربردی و مهم را برای دکوراسیون مبلمان خانه‌تان به وسیله کوسن بیان کنیم.

به تعداد و مکان قرار گیری کوسن‌ها دقت کنید

به تعداد و مکان قرار گیری کوسن‌ها دقت کنید

از اعداد فرد کمک بگیرید. در چینش کوسن‌ها سعی کنید برای مبل‌های یک نفره از یک کوسن و برای مبل‌های دو و سه نفره به ترتیب از ۳ و ۵ کوسن استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید یک دکوراسیون کلاسیک در فضا ایجاد کنید بهتر است به طور کامل تقارن را رعایت کنید. یعنی از کوسن‌هایی با تعداد زوج کمک بگیرید. به عنوان مثال از ۴ کوسن استفاده کرده و در دو طرف انتهایی مبل قرار بدهید. در هنگام انتخاب کوسن برای مبل‌ها سعی کنید سبک مبل را نیز در نظر بگیرید. به طور معمول برای مبل‌هایی با طرح کلاسیک از کوسن‌های طرح‌دار استفاده می‌کنند. گزینه‌ی بهتر و مناسب‌تر برای مبلمان کلاسیک این است که از یکی از رنگ‌های زمینه‌ی مبل برای در رنگبندی کوسن‌ها استفاده کنید.

در مقابل برای مبلمان مدرن دست شما بسیار باز است و می‌توانید از ابعاد متفاوت و سایز‌های مختلف استفاده کنید. همچنین برای مبلمان مدرن می‌توانید از کوسن‌های تک رنگ و ساده استفاده کنید. ترتیب قرارگیری کوسن‌ها بر روی مبل از هیچ قاعده‌ی سفت و سختی پیروی نمی‌کند، اما رعایت کردن یکسری نکات در بهتر قرار گرفتن کوسن‌ها بر روی مبل کمک می‌کند. به عنوان مثال اگر از کوسن‌هایی در سایز‌های متفاوت استفاده می‌کنید، بهتر است کوسن‌های بزرگ‌تر را در گوشه‌های انتهایی مبل قرار بدهید یا اگر در چنیش کوسن‌ها از اشکال هندسی متفاوت بهره می‌برید می‌توانید کوسن‌های مربعی را در گوشه‌ی مبل و کوسن‌های مستطیلی را در وسط مبل قرار دهید.

در انتخاب کوسن‌ رنگ‌بندی را فراموش نکنید

در انتخاب کوسن‌ رنگ‌بندی را فراموش نکنید

مهم‌ترین اصل در انتخاب کوسن رنگ آن‌ می‌باشد. باید به درکوراسیون و هارمونی فضا دقت کنید تا کوسن‌ها تاثیر خود را بگذارند. به طور معمول برای اینکه جلوه‌ی استفاده از کوسن‌ها بیشتر و زیباتر شود، سعی کنید از رنگ‌های ضد و نقیض بهره ببرید. استفاده از این دسته از رنگ‌ها زیبایی را دو چندان می‌کند. برای اینکه این روش کاملا تاثیر خود را بگذارد، رنگی را برای کوسن‌ها انتخاب کنید که هم‌رنگ آن نیز المان‌هایی وجود داشته باشد. به عنوان مثال قرار دادن یک دکوری و یا تابلوی همخوان با کوسن می‌تواند جلوه‌ی دلخواه شما را به فضای مورد نظرتان بدهد. همچنین از انتخاب کوسن هم‌رنگ مبل نیز خودداری کنید. این امر باعث ایجاد ظاهری یکنواخت در فضای خانه می‌شود. حتی اگر خواهان سادگی در فضای منزلتان هستند این کار را انجام ندهید.

 انتخاب کوسن با توجه به بافت آن‌ها

انتخاب کوسن‌ با توجه به بافت آن‌ها

در انتخاب کوسن، دقت کردن به پارچه‌ی کوسن یکی از الزمات و نکات مهم در هنگام خرید آن می‌باشد. سعی کنید همیشه پارچه‌ای که برای کوسن‌های مبل خود انتخاب می‌کنید کاملا هماهنگ با جنس پارچه‌ی مبلتان باشد. محتویات کوسن‌ها نیز بسیار مهم می‌باشند. طبق قاعده‌ی کلی بهتر است کوسن‌ها از مواد نرم و سبک پر شده باشند چرا که علاوه بر اینکه راحتی را به همراه دارند، خیلی زود فرم خود را نیز از دست ندهند. در هنگام خرید دقت داشته باشید پارچه‌هایی برای کوسن‌های خود انتخاب کنید که که به راحتی قابل شست‌وشو باشند و بتوان به آسانی آن‌ها را تعویض کرد.

در آخر سعی کنید از روکش‌های پلاستیکی برای محافظت از کوسن‌ها استفاده نکنید و اما با توجه به کاربرد‌های متنوعی مانند پرکردن گودی کمر که کوسن‌ها دارند، نباید در چینیش آن‌ها افراطی عمل کرد.

عمومی

طراحی داخلیکوسنمبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید