بهترین طراحان داخلی ایران

بهترین طراحان داخلی ایران

چقدر با بهترین طراحان داخلی ایران آشنایی دارید؟ بسیاری از ما در این مورد اطلاعات کمی داریم و در مواقع نیاز نمی‌دانیم محل زندگی یا کار خود را به چه کسی بسپاریم. ما در این مطلب در تلاش بوده‌ایم تا شما را با تعدادی از نام‌های پررنگ ایرانی در دنیای طراحی داخلی آشنا کنیم.

1 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایراندفتر معماری دیگر

دفتر معماری دیگر، در سال ۱۳۸۸ توسط علیرضا تغابنی تاسیس شد. علیرضا تغابنی یکی از بهترین طراحان داخلی ایران است که همواره به دنبال راه‌حل‌های نوین برای چالش‌های معماری موجود در جامعه بوده است و همین مطلب کارهای او را متمایز می‌کند. او و تیم باتجربه‌اش همواره تلاش کرده‌اند تا این امکان را برای مشتریان به وجود آورند که به پشتوانه‌ی ایده‌های ناب و با ساختار ساده‌ی طراحی، رضایت آن‌ها را جلب و نتیجه‌ای قدرتمند را رقم بزنند.

2 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایراننگاهی به زندگی علیرضا تغابنی

علیرضا تغابنی متولد سال ۱۳۵۶ در شهر تهران است و یکی از بهترین طراحان داخلی ایران به شمار می‌رود. او در سال ۱۳۸۱ در رشته‌ی معماری و شهرسازی از دانشگاه گیلان فارغ‌التحصیل شد. پس از اتمام این مقطع، با کسب رتبه اول در آزمون دکتری دانشگاه آزاد تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۸۶ آن را به اتمام رساند. او پس از گذشت ۸ سال و کسب تجربه‌های مختلف، در سال ۱۳۸۳ به صورت مستقل به طراحی و تمرین معماری پرداخت. در سال ۱۳۸۷ به کمک پریسا علی‌محمدی موفق به تاسیس دفتر رازان شد و مدیریت آن را بدست گرفت.

بلاخره در سال ۱۳۸۸، با حفظ امتیاز و مالکیت معنوی طرح‌های گذشته، موفق شد «دفتر معماری دیگر» را تاسیس و روز به روز به رشد آن کمک کند. علیرضا تغابنی امروزه توانسته است با سال‌ها تلاش و کوشش خود برای بهبود سطح علمی جامعه معماری ایران، جایگاه ویژه‌ای نزد سایر معماران ایرانی و جامعه‌ی هنری کسب کند. ناگفته نماند که او از سال ۱۳۸۱ به تدریس در دانشکده‌های مختلف معماری از جمله دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و همچنین دانشگاه فردوسی مشهد مشغول بوده است. علاوه بر این‌ها نمایشگاه‌های انفرادی و جمعی نقاشی بسیاری نیز برگزار کرده است.

3 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

خانه شریفی‌ها

سبک کاری علیرضا تغابنی

برای این معمار برجسته، منحصربه‌فرد بودن ایده و طراحی بسیار اهمیت دارد. او در استودیوی طراحی خود ابتدا به سراغ ایده‌پردازی می‌رود. این کار را با نگاهی دقیق به نیازهای پروژه شروع و با توجه به اهداف پروژه آن را قطعی می‌کند. بنابراین مطالعات و تحقیقات جامع و بررسی‌های هوشمندانه را برای خلق یک ایده‌ی خاص ضروری می‌داند. پس از اینکه از تمام این موارد مطمئن شد، کار را ادامه می‌دهد. او در جایگاه یک معمار باتجربه، ساده‌گرایی را به عنوان سبکی قابل اعتماد و متمایز در معماری انتخاب کرده است و همواره سعی در رواج آن به شیوه‌ای کاربردی دارد.

52 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای برادر بزرگ‌تر

51 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانعلیرضا تغابنی با حفظ این نگرش در طراحی، اجازه نمی‌دهد تا عناصر بصری غیرضروری مخاطب را از درک ایده اصلی طرح منحرف کند. در حقیقت ساده‌گرایی باعث می‌شود مفهوم طراحی به درستی منتقل شود. البته این موضوع فقط در ظاهر ساده به نظر می‌رسد. زمانی که بخواهید مفهوم یک ایده را با عناصر بصری در ساختاری ساده بیان کنید، کار دشواری خواهد بود. علیرضا تغابنی هر پروژه را به فرصتی برای پیشرفت و عرضه دیدگاه و هنر خود به جامعه تبدیل می‌کند.

4 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای امیر

جوایز کسب شده توسط این طراح
 • رتبه اول در جایزه بزرگ معمار (ویلایی برای یک دوست در سال ۸۷ و ویلای امیر در سال ۹۰)
 • رتبه دوم جایزه بزرگ معمار (ویلای کوهسار در سال ۹۱)
 • رتبه اول مسابقه طراحی نما (ساختمان ۹۳ تهران‌پارس در سال ۸۸)
 • فینالیست شدن در فستیوال معماری بارسلونا (ساختمان نظام مهندسی قزوین در سال ۹۰)
 • برنده نخستین دوره‌ی جایزه‌ی آکادمی سلطنتی دورفمن

اگر علاقمند هستید، به سایت nextoffice.ir سر بزنید تا با دیگر پروژه‌ها این تیم آشنا شوید.

2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای شمس

گروه معماری کارند

گروه معماری کارند در سال ۱۳۸۳ توسط علی شریعتی و زهرا سربندی تاسیس شد. هر دو آن‌ها فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد معماری از دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی تهران هستند.

1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران
3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

مسابقه ساختمان اداری منطقه آزاد چابهار

رویکرد تیم معماری کارند

این تیم متشکل از افرادی جوان و توانمند‌ است که خدماتی مانند طراحی معماری، طراحی داخلی، تهیه مطالعات و مستر پلان و طراحی شهری را انجام می‌دهند. تجربیات گروه معماری کارند شامل طراحی، مدیریت پروژه، ساخت و مشاوره در پروژه‌های بزرگ و کوچک برای کارفرمایان عمومی و خصوصی است.

آنان امیدوارند با مطالعه و بررسی معماری گذشته ایران و تاکید بر معماری زمین‌مدار و مرتبط با مکان، به بیانی معاصر برای معماری خود دست یابد.

4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

مجموعه همراه شهر

جوایز و افتخارات بدست آمده توسط این تیم
 • برگزیده فستیوال بین‌المللی در سال ۲۰۱۴
 • برگزیده جایزه آقاخان در سال ۲۰۱۶
 • برگزیده فستیوال بین‌المللی در سال ۲۰۱۷
 • رتبه سوم جایزه معمار سال ۹۲
 • برگزیده مسابقه هنر و معماری در سال ۹۳
 • رتبه سوم مسابقه گذر سرو در سال ۹۳
 • برگزیده مسابقه مجموعه مسکونی آریان فرمانیه در سال ۹۴
 • رتبه اول مسابقه ساختمان مدیریت منطقه آزاد چابهار در سال ۹۵
 • رتبه اول مسابقه مرکز اجتماعات شهر جدید صدرا در سال ۹۵
 • رتبه دوم مسابقه میدان پیامبراعظم چابهار در سال ۹۵
 • رتبه اول مسابقه طرح جامع مجموعه گردشگری علیصدر در سال ۹۶
 • رتبه دوم جایزه شایستگی معمار ایرانی در سال ۹۸

برای مشاهده‌ی دیگر طرح‌های این گروه می‌توانید به سایت karandgroup.co مراجعه فرمایید.

5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ساختمان شهرداری قم

گروه طراحی شیفت

گروه طراحی شیفت یک استودیوی طراحی و ساخت تحقیق محور است که توسط رامبد ایلخانی و نشید نبیان تاسیس شده است. این گروه تمامی مقیاس‌های مربوط به محیط ساخته شده از زیرساخت‌ها گرفته تا محیط‌های شهری و معماری‌ها را پوشش می‌دهد.

1 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانمدیران
رامبد ایلخانی

رامبد ایلخانی در تهران متولد شده و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معماری خود را در دانشگاه شهید بهشتی تهران کسب کرده است. او مدرس کلاس‌های معماری در دانشگاه آزاد بوده است. از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲، شریک استودیوی طراحی ارش سابق بود. این دفتر معماری مستقر در تهران بخاطر پروژه‌هایش در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده بود. در سال ۲۰۱۲ پس از انحلال استودیو ارش، رامبد ایلخانی به همراه نشید نبیان، استودیو شیفت را تاسیس کردند. او نویسنده بسیاری از مقالات مهم در زمینه‌ی معماری است و به طور مستمر در نشریات ایرانی با موضوع معماری و شهرسازی فعالیت دارد. وی چند سال قبل، مرکز نوآوری شهری تهران را با نشید نبیان تاسیس کرد.

نشید نبیان

نشید نبیان متولد سال ۱۳۵۵ است. او مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه شهید بهشتی، کارشناسی ارشد شهرسازی از دانشگاه تورنتو، دکترای طراحی از دانشگاه هاروارد و فوق دکترای شهرهای هوشمند از دانشگاه MIT را کسب کرده است. او که در حال حاضر شریک گروه طراحی شیفت است، در گذشته به مدت ۷ سال شریک گروه طراحی ارش بوده است.

نشید نبیان سابقه تدریس و پژوهش در دانشگاه تورنتو، دانشگاه MIT، دانشگاه نورث ایسترن و دانشگاه هاروارد را دارد. علاوه بر این‌ها مقالات متعددی در زمینه معماری و شهرسازی، معماری تعاملی و شهرهای هوشمند به فارسی و انگلیسی تالیف کرده است. مقالات او در نشریات ملی و بین‌المللی چاپ شده‌اند و می‌توان او را یکی از بهترین طراحان داخلی ایران دانست. نشید نبیان در سال ۱۳۹۵ به همراه رامبد ایلخانی، مرکز نوآوری‌های شهری تهران را به عنوان شاخه‌ی پژوهش طراحی-محور گروه طراحی شیفت تاسیس کردند.

3 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

پل تکنو تهران

اهداف مرکز نوآوری شهری تهران

به گفته‌ی نشید نبیان: «مهم‌ترین مشکل معماران جوان بخاطر نبود کار است. فارغ‌التحصیلان کارشناسی بخاطر پیدا نکردن کار به دنبال کارشناسی ارشد می‌روند و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد، در پی گرفتن مدرک دکتری هستند. بنابراین نظام آموزشی باید برای دکترها کار ایجاد کند. از طرفی آتلیه طراحی کارشناسی ارشد را فقط فارغ‌التحصیلان دکتری می‌توانند تدریس کنند. این به آن معناست که کسی همچون کول هاوس، یکی از بزرگ‌ترین معماران جهان، نمی‌تواند تدریس کند! پس ما هر سال از تولید معمار حرفه‌ای دورتر می‌شویم. این مرکز یک شتاب‌دهنده است. ما زمینه‌ی شکوفایی ایده جوانان را فراهم می‌کنیم تا به سرمایه‌گذاری برسد. من در این مرکز در تلاشم تا دانش به روز و بومی شده ایجاد کنم و تربیت نیروی متخصص از اهداف مرکز نوآوری است.»

2 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلا لواسان

افتخارات و جوایز گروه طراحی شیفت
 • مقام اول جایزه معمار در سال ۸۵
 • مقام سوم جایزه معمار در سال ۸۶
 • مقام دوم جایزه معماری در سال ۸۷
 • مقام چهارم جایزه معمار در سال ۸۹
 • مقام دوم و سوم جایزه معمار در سال ۹۳
 • راهیابی به لیست منتخبان جایزه آقاخان در سال ۲۰۱۰
 • راهیابی به لیست منتخبان جایزه فستیوال جهانی معماری WAF در سال ۲۰۱۲
4 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای دماوند

سایت www.shiftprocesspractice.ir متعلق به این تیم است. توصیه می‌کنیم از دیگر کارهای گروه طراحی شیفت نیز دیدن فرمایید.

4 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای سلیمانیه

هوبا دیزاین

شرکت معماری هوبا دیزاین توسط هومن بالازاده در تهران در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد. این شرکت همواره سعی دارد درمورد فرهنگ اجتماعی و زمینه‌های زیبایی شناختی هر پروژه تحقیق کند و سپس تمرکز خود را بر توسعه نقش تعاملی ساختمان‌ها و ساکنین آن بگذارد.

1 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایراننگاهی به زندگی هومن بالازاده

او متولد سال ۱۳۵۷ در تبریز است. هومن بالازاده بنیان‌گذار و مدیر اجرایی گروه طراحی هوبا است. او پس از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد معماری، به مدت دو سال در شرکت شیردل و همکاران مشغول به کار شد. پس از آن در سال ۱۳۸۴ به طور مستقل کارش را شروع کرد. در سال ۱۳۸۷ هوبا دیزاین را با هدف توسعه پروژه‌های سازگار با ویژگی‌های فرهنگی و جغرافیایی ایجاد کرد تا هر پروژه بستر جدیدی برای تحقیق کردن باشد. او در کنار کار حرفه‌ای خود، در دانشگاه آزاد دبی نیز به تدریس می‌پرداخته است.

21 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ویلای مازندران

22 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران
23 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانرویکرد این تیم

هوبا دیزاین فعالیت‌های حرفه‌ای چشمگیری در ایران و سایر کشورها دارد. این تیم پروژه‌هایی مانند مجتمع‌های مسکونی و تجاری و پروژه‌های طراحی داخلی را طراحی و اجرا می‌کند. آن‌ها همواره تلاش می‌کنند تا با کمک روش‌های جدید پردازش طراحی و فن‌آوری ساختمانی، پروژه‌هایی پایدار را ایجاد کنند که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود و همچنین هزینه‌های ساخت و ساز کاهش پیدا کند.

این دفتر بر روی موضوعات مختلف از جمله نور، رنگ، ارتباط بین معماری و شهر، مصالح ساختمانی، معماری ایرانی و … متمرکز است. هوبا دیزاین با استفاده از آخرین متدهای طراحی و فناوری‌های ساختمانی، سعی در ایجاد پروژه‌هایی بادوام و مقرون به صرفه دارد. یکی از معیارهای اصلی این تیم ایجاد سازگاری بین کلیات و جزئیات است. پروژه‌های هومن بالازاده، توسط سازمان‌های مختلف ملی و بین‌المللی بارها مورد تمجید قرار گرفته‌اند و یکی از بهترین طراحان داخلی ایران به شمار می‌رود.

3 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایران

ساختمان مسکونی کامرانیه تهران

جوایز
 • رتبه اول AAA2 ترکیه (مسابقه معماری آسیا) در سال ۲۰۱۵
 • رتبه اول Arctizer award A نیویورک در سال ۲۰۱۵
 • منتخب Wienerberger Award اتریش در سال ۲۰۱۵
 • رتبه سوم مسابقه AAA2 اتریش (مسابقه معماری آسیا) در سال ۲۰۱۶
 • منتخب مسابقه The Plan ایتالیا در سال ۲۰۱۶
 • رتبه دوم معمار، منتخب در Retail week Architecture Award در انگلیس و برنده اول معماری داخلی در سال ۱۳۹۲
 • رتبه دوم معماری مجله معمار برای طراحی ساختمان کارخانه پرشین در سال ۱۳۹۱
 • برنده اول معماری داخلی در ایران و طرح منتخب در مسابقه بین‌المللی داخلی WAF در بارسلون در سال ۱۳۸۹
 • رتبه سوم معماری داخلی مجله معماری و ساختمان در سال ۱۳۸۸
 • برنده دوم جایزه معمار در سال ۱۳۸۶
 • دریافت لوح تقدیر در جایزه معمار در سال ۱۳۸۶

اگر مایل به دیدن دیگر پروژه‌های خارق‌العاده‌ی این تیم هستید، می‌توانید به سایت www.hoobadesign.com مراجعه کنید.

a1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانپرویز پرگاری

پرویز پرگاری یکی از طراحان داخلی مورد تحسین در سطح بین‌المللی است. کارهای او بارها و بارها در چندین نشریه طراحی داخلی منتشر شده‌اند. به گفته‌ی مجله‌ی California Homes، موفقیت‌ها و دستاوردهای پرگاری او را به یک الگوی زنده برای بسیاری افراد تبدیل کرده است؛ نه تنها در ایالت متحده آمریکا یا کشورش ایران، بلکه در سراسر دنیا.

a4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایراننگاهی به زندگی پرویز پرگاری

او در کرمانشاه به دنیا آمده است. پس از اتمام دوران دبیرستان تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کند. از این رو در سال ۱۹۸۹ به لس آنجلس نقل مکان کرد. رشته‌ی پرگاری در ابتدا زیست شناسی بود اما با راهنمایی یکی از استادانش استعداد خود را در رشته‌ی طراحی داخلی کشف کرد. در آن زمان دانشگاه کالیفرنیا در این رشته دانشجو می‌پذیرفت و پرویز پرگاری نیز مشغول به تحصیل شد. او کارشناسی طراحی داخلی و کارشناسی ارشد طراحی چوب و مبلمان را کسب کرده است. او کار خود را در یک شرکت بین‌المللی در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد. در سال ۲۰۰۰ قبل از اینکه شرکت خود را تاسیس کند، در یک شرکت مشهور طراحی داخلی در بورلی هیلز مشغول به کار شد. پرگاری در سال ۲۰۰۲ موسس و رئیس Pargari Design International شد و بعدها خط تولید مبلمان سفارشی خود را راه‌اندازی کرد.

a2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانهمچنین پرگاری برای کمک به پیشرفت نسل جدید طراحان و درک بهتر مفهوم طراحی داخلی و مبلمان، در موسسه طراحی و مد (FIDM) در لس آنجلس مشغول به تدریس بوده است.

به گفته‌ی خودش، هیچوقت فکرش را هم نمی‌کرده که تا این اندازه به دنیای طراحی داخلی علاقمند شود. هیچوقت برای کارش تبلیغ نکرده و رضایت مشتریانش باعث شهرت او شده است. او شخص مثبت‌نگری‌ست. هیچوقت دوست ندارد غم و اندوه به وجودش راه پیدا کند. همواره می‌گوید: «مطمئن هستم که خدا مراقب من است و همیشه در هر شرایطی به من کمک می‌کند.»

a3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایرانسبک کاری او

پرویز پرگاری تمایل به انتخاب‌های جسورانه در رنگ‌ها را دارد و با استفاده از قوه‌ی تخیل و ترکیب آن با راحتی، بهترین طراحی‌ها را ارائه می‌دهد. از نظر او رنگ انعکاس فردیت و سلیقه است و او تلاش می‌کند تا این اشتیاق را در هر مشتری بیدار کند.

او می‌گوید: «من از آن دسته طراحان هستم که به هیچ‌وجه از رنگ نمی‌ترسم. رنگ‌های مختلف را در کنار هم می‌گذارم و همین باعث می‌شود که نتیجه کار کاملا خاص باشد. از طرف دیگر دوست ندارم بروم همه چیز را از بیرون بخرم، بیاورم و بچینم و بگویم کارم تمام شده! تک تک اجزا با نظارت خودم ساخته می‌شوند. در واقع مفهوم اصلی طراحی داخلی هم همین است. در غیر این صورت هرکسی می‌تواند برود، وسایل مختلف بخرد و کنار یکدیگر بچیند و اسمش را هم طراحی داخلی بگذارد.»

پرگاری همواره می‌خواهد محیطی منحصربه‌فرد و راحت ارائه دهد در حالی که هرگز ظرافت و نشاط یک خانه به خطر نیوفتد. او به تک تک رنگ‌ها، بافت، پارچه، نور، چوب، لوازم جانبی، فضا و چشم‌انداز توجه می‌کند.

a5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی ایراناو در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب جایزه GUSI PEACE شد. این جایزه به پاس قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر او برای یافتن راه‌حل‌های موثر برای راحتی مردم از طریق طراحی داخلی و مبلمان بوده است. برای مشاهده‌ی دیگر طرح‌های این گروه می‌توانید به سایت pargaridesigns.com مراجعه فرمایید.

امیدواریم آشنایی با این طراحان فوق‌العاده برای شما هم جذاب بوده باشد. کشور ما طراحان و معماران بی‌نظیری دارد که هر کدام در سبک خاص خودشان بهترین نتیجه را به مشتریان عرضه می‌کنند و لبخند را به لب‌هایشان می‌آورند. از نظر شما به کدام طراحان می‌توان لقب «بهترین طراحان داخلی ایران» را داد؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید