بهترین طراحان داخلی آلمان

بهترین طراحان داخلی آلمان

برلین، فرانکفورت، مونیخ و … این‌ها شهرهایی هستند که برخی از بهترین طراحان داخلی آلمان در آن‌ها سکونت دارند. اشخاص و استودیوهایی که علاوه بر آلمان، در سراسر جهان نیز شناخته شده هستند. در ادامه ۵ نفر از آنان را معرفی خواهیم کرد تا اگر در آلمان اقامت دارید، بدانید پروژه‌های مهم خود را به چه کسی بسپارید!

Altelier Bruckner Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانAltelier Bruckner، یکی از بهترین طراحان داخلی آلمان

آتلیه بروکنر از سال ۱۹۹۷ آغاز به کار کرد و فضاهای نمایشگاهی، غرفه‌ها، موزه‌ها، مراکز فرهنگی، پروژه‌های تجاری و مکان‌های دیگر را طراحی می‌کند. این شرکتی‌ست که هدف آن ایجاد تجربه‌هایی متفاوت، با ترکیب چندین عنصر مانند فضا، نور، گرافیک و … است.

Altelier Bruckner Termeh Carpet 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانمدیران آتلیه بروکنر

۱- شیرین فرانگول – بروکنر (Shirin Frangoul-Brückner)

یکی از مدیرعامل‌های آتلیه بروکنر است که در سال ۱۹۹۷ به همراه Uwe R. Brückner آن را تاسیس کرد. «ممکن کردن غیرممکن‌ها» شعار اوست. او یک آزمایشگاه کوچک را به یک شرکت پیشرو بین‌المللی در زمینه طراحی موزه و نمایشگاه تبدیل کرد. به طور کلی شیرین فرانگول – بروکنر مدیریت این آتلیه را به عهده دارد و مسئول قراردادها و خرید است. این معمار در کایزرسلاوترن و اشتوتگارت تحصیل کرده و یکی از اعضای باشگاه طراحان آلمان است.

۲- ابرهارد شلاگ (Eberhard Schlag)

ابرهارد شلاگ مسئول اجرای نوآورانه پروژه‌ها و کیفیت بالای آن‌هاست. این معمار در دانشگاه اشتوتگارت و موسسه فناوری ایلینوی شیکاگو تحصیل کرده است. به عنوان سرپرست و مربی داخلی، تجربه‌های خود را در زمینه تحقق پروژه‌های پیچیده به تیم آتلیه بروکنر منتقل می‌کند. ابرهارد شلاگ در دانشکده معماری و طراحی نیز تدریس می‌کند.

۳- بریتا ناگل (Britta Nagel)

او به عنوان یک طراح، مرزهای بین معماری و هنرهای زیبا را جابه‌جا می‌کند. در سال ۲۰۰۱ از Akademie Schloss Solitude بورسیه شد و در سال ۲۰۰۶ به عنوان طراح نمایشگاه در انگلیس مشغول به کار شد و تجربه‌های بی‌نظیری کسب کرد. از سال ۲۰۰۷ به عنوان مدرس مهمان، در دانشگاه‌های مختلف به تدریس پرداخت. وی در سال ۲۰۰۸، سمت مدیر پروژه «مرکز بازدیدکنندگان پارلمان اروپا» را به عهده گرفت. بریتا ناگل عضو باشگاه مدیران هنری آلمان است.

۴- رنه والکنهورست (Rene Walkenhorst)

رنه والکنهورست از سال ۲۰۰۵ به عنوان مدیر پروژه در آتلیه بروکنر مشغول به کار شد، در سال ۲۰۰۹ به سمت مدیریت پرداخت و در ۲۰۱۷ شریک این آتلیه بزرگ و خارق‌العاده شد. وی به عنوان مدیر پروژه و مسئول توسعه و کنترل پروژه‌های پیچیده شناخته می‌شود. او سال‌ها در زمینه برنامه‌ ریزی و تحقق طراحی داخلی با کیفیت بالا، تجربه دارد و می‌داند چگونه با اطمینان، تیم‌های بسیار بزرگ متشکل از کارمندان داخلی و خارجی، برنامه ‌ریزان متخصص و شرکت‌ها را هدایت کند. او در کار خود برای کیفیت مواد، نحوه اجرا و مشتری ارزش زیادی قائل است.

Altelier Bruckner Termeh Carpet 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانپروژه‌های بی‌نظیر Altelier Bruckner

از اعتبار و شهرت این تیم می‌توان به پروژه‌هایی مانند مرکز فرهنگ جهانی شاه عبدالعزیز ظهران، مرکز بازدیدکنندگان پارلمان اروپا بروکسل یا موزه BMW مونیخ اشاره کرد.

Altelier Bruckner Termeh Carpet 4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه موزه BMW مونیخ

Altelier Bruckner Termeh Carpet 5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه مرکز فرهنگ جهانی شاه عبدالعزیز ظهران

Altelier Bruckner Termeh Carpet 6 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه مرکز بازدیدکنندگان پارلمان اروپا بروکسل

یکی دیگر از نمونه‌ کارهای شگفت‌انگیز این آتلیه، Den Bla Planet است که در ادامه عکس‌های آن را مشاهده می‌کنید. این پروژه یکی از زیباترین آکواریوم‌های جهان و یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های دانمارک است.

Altelier Bruckner Termeh Carpet 7 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه آکواریوم Den Bla Planet

Altelier Bruckner Termeh Carpet 8 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلماناین آکواریوم بسیار بزرگ در اروپا به صورت گرافیکی پیکربندی شده است. هزاران ماهی و حیوانات دریایی را می‌توان در اینجا مشاهده کرد. تصاویر در مقیاس بسیار بزرگ، عنصر اصلی این طراحی هستند. این مکان با روشی نوین، آموزنده و هیجان‌انگیز بازدیدکنندگان را با خود همراه می‌کند.

برای مشاهده‌ی دیگر نمونه کارهای این تیم فوق‌العاده می‌توانید به سایت خود آن‌ها، به آدرس atelier-brueckner.com سر بزنید.

kitzig design studio Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه کافه شکلات نیویورک

kitzig design studio

استودیو طراحی کیتزیگ بیش از ۲۰ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و به یکی از مشهورترین شرکت‌های طراحی داخلی آلمان تبدیل شده است. این استودیو هم پروژه‌های طراحی داخلی و هم معماری را در بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

kitzig design studio Termeh Carpet 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه 7Pines منهتن

kitzig design studio Termeh Carpet 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانتیم قدرتمند اولاف کیتزیگ متشکل از دکوراتورهای داخلی، معماران، طراحان و گرافیست‌های داخلی و خارج از کشور است. این تیم تحت هدایت او موفق به ایجاد مفاهیم متمایز و متناسب با انواع موسسات مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، دفاتر، فروشگاه‌ها، سالن‌های فرودگاه و خانه‌های خصوصی شده است. امروزه این تیم از سه دفتر در بوخوم، مونیخ و لیپستات و یک دفتر فروش در لندن، فعالیت می‌کنند.

kitzig design studio Termeh Carpet 4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانموسس استودیو طراحی کیتزیگ

اولاف کیتزیگ (Olaf Kitzig) طراح داخلی متولد لیپستات آلمان است. او در ۲۶ آگوست ۱۹۹۸ شرکت خود را تاسیس کرد. استودیو طراحی او سال‌هاست که با موفقیت در حال انجام پروژه‌های تجاری و معماری است. او کار خود را با کارآموزی به عنوان دکوراتور کمد و پنجره شروع کرد؛ بنابراین اکثر آموخته‌هایش بر اساس تجربیات فنی‌ست. پس از آن توانست اشتیاق حقیقی خود را پیدا کند؛ طراحی داخلی!

اولاف کیتزیگ دو سال در آموزشگاهی طراحی در کلن و لندن به تحصیل پرداخت و پس از آن حدود دو سال در شرکت‌های طراحی ایتالیا مشغول به کار شد. در سن ۲۸ سالگی کار مستقل خود را آغاز و رویای خود را در زمینه طراحی داخلی تجربه کرد. او امروزه یکی از بهترین طراحان داخلی آلمان به شمار می‌رود.

kitzig design studio Termeh Carpet 5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه هتل Mondial در کلن

kitzig design studio Termeh Carpet 6 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانسبک طراحی kitzig design studio

سبک این تیم الهام‌ گرفته شده از ارتباط بین دنیای موسیقی، مد، هنر و البته اوضاع سیاسی در سراسر جهان بوده است. آنان همیشه به شرایط مشتری نیز دقت کرده و یک طراحی مناسب با آن‌ها انجام می‌دهند. عنصر اصلی کار آن‌ها کارآیی و زیبایی است. این تیم با کنار هم قراردادن رنگ‌ها، خطوط و بافت‌ها با چاشنی لوکس بودن، فضاهای بسیار برجسته و الهام‌بخشی را پدید می‌آورند.

به سایت www.kitzig.com بروید تا با دیگر کارهای این تیم آشنا شوید.

4a architekten Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان4a-architekten، یکی از بهترین طراحان داخلی آلمان

شرکت معماری بین‌المللی 4a architekten در اشتوتگارت آلمان مستقر است و در سال ۱۹۹۰ توسط ماتیاس بورکارت و ارنست اولریش تیلمان تاسیس شد.

4a architekten Termeh Carpet 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه خانه‌ای شخصی در مسکو

4a architekten Termeh Carpet 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلماناین شرکت معماری در طیف وسیعی از موضوعات شامل برنامه ‌ریزی و اجرای ساختمان‌های جدید، بازسازی ساختمان‌های عمومی مانند اماکن ورزشی، آبگرم و حمام‌ها، موسسات فرهنگی و آموزشی و همچنین هتل‌ها و خانه‌های خصوصی فعالیت دارد. این فعالیت شامل زمینه‌های معماری، طراحی و مدیریت ساخت می‌باشد.

4a architekten Termeh Carpet 4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانمدیران

۱- ماتیاس بورکارت (Matthias Burkart)

او یکی از موسسان این شرکت معماری است. بورکارت در سال ۱۹۵۷ متولد شد و تحصیلات معماری را در دانشگاه Fridericiana کارلسروهه به پایان رساند. او یکی از اعضای VfA اشتوتگارت، شورای فرهنگ‌سازی آلمان و انجمن ساختمان‌های پایدار در آلمان است.

۲- ارنست اولریش تیلمان (Ernst Ulrich Tillmanns)

او متولد سال ۱۹۵۶ است و تحصیلات معماری را در دانشگاه علمی کاربردی فرانکفورت گذراند. ارنست اولریش تیلمان یکی از موسسان و شرکای 4a architekten است. او عضویت آکادمی بین‌المللی استخرهای شنا، ساختمان‌های ورزشی و تفریحی IAB و انجمن بین‌المللی IAKS را دارد.

۳- آندریاس دیتسچونیت (Andreas Ditschuneit)

آندریاس دیتسچونیت در سال ۱۹۶۴ متولد شد و تحصیلات معماری را در دانشگاه علوم کاربردی کارلسروهه به پایان رساند. او از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ در Behnisch & Partner اشتوتگارت و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ در Wulf & Partner اشتوتگارت مشغول به کار بود. از سال ۲۰۰۷ مسئولیت نظارت بر پروژه‌های 4a architekten را پذیرفت و سرانجام در سال ۲۰۱۴ به یکی از مدیرعاملان این شرکت تبدیل شد.

۴- مارتین ریمر (Martin Reimer)

او متولد سال ۱۹۷۹ است و در دانشگاه معماری اشتوتگارت تحصیل کرد. مارتین ریمر در سال ۲۰۰۶ یکی از کارمندان 4a architekten شد و از سال ۲۰۱۲ به جایگاه مدیرعاملی ارتقا پیدا کرد.

4a architekten Termeh Carpet 5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه رستورانی در شهر کیف

رویکرد تیم 4a architekten

درک معماری به عنوان یک فضا برای زندگی کردن، نقطه شروع و راهنمای کار این شرکت است. پروژه‌ها و ساختمان‌های این گروه نتیجه‌ی کاری تیمی و فشرده است که مشخصه آن تفکر و عمل بین رشته‌ای است.

4a architekten Termeh Carpet 6 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه خانه شخصی در مسکو

4a architekten Termeh Carpet 7 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانچه چیزی یک مکان را از نظر فرهنگی و تاریخی شکل می‌دهد؟ مشتری چه ایده‌ها و اهدافی دارد؟ با بودجه‌ی مورد نظر چه طرحی را می‌توان اجرا کرد و منفعت کاربران در چیست؟

این سوال‌ها و رویکرد، آنان را به راه‌حل‌هایی با در نظر گرفتن شخصیت فردی مشتری رهنمون می‌سازد و در طراحی ساختمان‌ها و طراحی داخلی نیز کاربرد دارد. علاوه بر طراحی، عواملی تعیین کننده مانند انتخاب مواد، طرح، رنگ و جزئیات نیز اهمیت دارند.

کیفیت بالا، کارآیی، طول عمر و از همه مهم‌تر بهره‌وری اقتصادی ساختمان، کانون برنامه ‌ریزی و اجرای تیم 4a architekten است. سال‌ها تجربه‌ی آنان در برنامه‌ ریزی صحیح و حرفه‌ای و تعدیل فرآیند‌های ساخت و ساز، روند ساخت را تضمین می‌کند.

4a architekten Termeh Carpet 8 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه استخر سرپوشیده Bad Saulgau

4a architekten Termeh Carpet 9 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلماناستخر سرپوشیده Bad Saulgau که در تصویر دیدید، توانسته است جایزه‌ی ساختمان نمونه در منطقه سیگمارینگن در ۲۰۰۶ – ۲۰۱۲ را از آن خود کند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت 4a-architekten.de از دیگر پروژه‌های این تیم دیدن کنید.

Exprimo Berlin Termeh Carpet 4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانExprimo Berlin

Exprimo Berlin یک استودیوی طراحی معماری در پایتخت آلمان، برلین است که تمام مواد لازم برای تبدیل پروژه طراحی داخلی شما به واقعیت را دارد. این استودیو خالق راه‌حل‌های منحصر به فرد معماری و برنامه ریزی است. بسته به درخواست مشتری، آنان با طراحی داخلی ویلاهای زیبا، خانه‌های راحت یا حتی یک آپارتمان مدرن سر و کار دارند.

Exprimo Berlin Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانخدمات مختلف استودیوی طراحی Exprimo Berlin

طراحی داخلی، نظارت بر ساخت و ساز، کارهای مربوط به تعمیرات و طراحی آشپزخانه با تجهیزات، تنها بخشی از فعالیت‌های این استودیو است. آن‌ها در زمینه طراحی آپارتمان‌ها، دفاتر، کافه‌ها و رستوران‌ها نیز فعالیت دارند.

Exprimo Berlin Termeh Carpet 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانهمه‌ی ما می‌دانیم وقتی صحبت از دکور می‌شود، رنگ تاثیر زیادی دارد. Exprimo Berlin با انتخاب‌های مناسب می‌تواند هر اتاق کسل‌کننده‌ای را به یک اتاق روشن و سرزنده تبدیل کند.

عملکرد و تفکر متفاوت این استودیو

این تیم بر این باور است: «من به افراد دیگر آموزش می‌دهم و به طور همزمان توسط آن‌ها آموزش می‌بینم.» در این صورت است که کار آن‌ها حرفه‌ای پیش می‌رود. «زمانی که ما همکاران، روی یک پروژه‌ی جدید با هم کار می‌کنیم، مخصوصا وقتی قدم در مسیری متفاوت می‌گذاریم، چیزهای بسیار جدیدی یاد می‌گیریم و در آخر شاهد درخشش چشم مشتریان خود هستیم.»

Exprimo Berlin Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلماناین بدان معناست که به محض اینکه بتوانند از یکدیگر بیاموزند، دائما کار خود را بهبود می‌بخشند و می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. آن‌ها با یادگیری مداوم و بهبود مهارت‌های خود می‌توانند به نقاط عطف مختلفی دست یابند.

Exprimo Berlin Termeh Carpet 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانآن‌ها از ایده تا بدست آمدن نتیجه‌ی نهایی، خلاقیت را اصلی مهم در کارهای خود می‌دانند و همین موضوع نتیجه را ارزشمند می‌کند.

سایت exprimo-berlin.com متعلق به استودیوی Exprimo Berlin است. با ورود به سایت می‌توانید طبق سلیقه، بودجه و دیگر فاکتورهای مورد نظر، نمونه کارهای این تیم را مشاهده کنید.

Joi – Design Termeh Carpet 1 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانJoi – Design

Joi-Design یک شرکت طراحی در هامبورگ آلمان است که مجلل‌ترین هتل‌های جهان را طراحی می‌کند. این شرکت معتقد است، بزرگ‌ترین نقطه فروش یک هتل، طراحی آن و تمام جزئیات تشکیل‌دهنده‌ی آن است. این تیم از حدود ۴۰ نفر طراح داخلی، معمار، توسعه‌ دهنده محصول و دیگر متخصصان تشکیل شده است که با هوش و اشتیاق خود بهترین خروجی را به نمایش می‌گذارند.

این متخصصین با دقت انتخاب شده‌اند و دائما تلاش می‌کنند تا با استفاده از تخصص خود در زمینه مواد، تئوری رنگ، نورپردازی و طراحی داخلی و معماری، یک سرویس یکپارچه ارائه دهند تا مفاهیمی کاملا متناسب با نیازهای مشتریان ایجاد کنند.

Joi – Design Termeh Carpet 3 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه طراحی دفتر هامبورگ

Joi – Design Termeh Carpet 4 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانخدمات این استودیوی طراحی

دانش عمیق و کاملا تخصصی این تیم، از طراحی داخلی برای هتل‌ها، آپارتمان‌ها و دفاتر سرویس‌دهنده تا توسعه‌ و طراحی محصولات برای نمایشگاه‌ها را در بر می‌گیرد. این تیم به هتل‌ها مشاوره می‌دهد و به توسعه برند آن‌ها کمک می‌کند.

Joi – Design Termeh Carpet 2 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانمدیران

۱- کورینا کرچشمار-جوونک (Corinna Kretschmar-Joehnk)

«طراحی داخلی یک حرفه‌ی واقعا الهام‌بخش است؛ زیرا در نظر می‌گیرد که چگونه فضاهایی که در آن زندگی می‌کنیم، می‌توانند بر سلامت جسمی، روانی و معنوی ما تاثیر بگذارند. هدف من این است که مکان‌هایی را طراحی کنم که با نیازهای متغیر مشتریان سازگار باشند.»

او در ۴ نوامبر ۱۹۶۶ در بیله فلد آلمان متولد شده است. تحصیلات خود را در رشته تاریخ هنر در وورتسبورگ به اتمام رساند. از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ به عنوان طراح داخلی در هامبورگ مشغول به کار و بعد از آن در سال ۲۰۰۳ به سمت مدیرعامل Joi-Design انتخاب شد. کورینا کرچشمار-جوونک از اکتبر ۲۰۱۱ به عنوان  مدرس طراحی داخلی در دانشگاه علمی کاربردی در شهر Coburg نیز به تدریس پرداخت.

۲- پیتر جونک (Peter Joehnk)

«یک طراحی عالی نتیجه یک همکاری پر شور است که در آن نقاط قوت فردی هر یک از اعضای تیم با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا چیزی فراتر از مجموع آن‌ها خلق شود.»

پیتر جونک متولد ۳۱ ژانویه ۱۹۵۷ در شهر کروناخ آلمان است. او در رشته‌ی طراحی داخلی به تحصیل پرداخت و چیزی در حدود ۱۰۰ جایزه ملی و بین‌المللی دارد. وی از سال ۲۰۰۳ به سمت مدیر Joi-Design برگزیده شد.

Joi – Design Termeh Carpet 6 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمان

پروژه هتل am Leuchtturm در شهر Warnemünde

Joi – Design Termeh Carpet 5 1024x576 - بهترین طراحان داخلی آلمانرویکرد و نظرات Joi-Design

از نظر این تیم یک طراحی خوب نیاز به چشم‌انداز جهانی دارد. Joi-Design انگشتان خود را روی نبض روندهای بین‌المللی و تحولات جامعه شناختی می‌گذارد تا با این آگاهی جهانی، بهترین ایده‌های ممکن و راه‌حل‌های منحصر به فرد را برای هر پروژه ایجاد کند.

از نظر Joi-Design، طراحی داخلی شبیه به رهبری ارکستر است؛ حرکت در طیفی از صداها و دانستن اینکه چه زمانی یک ساز باید شروع به نواختن کند، در حالی که سازهای دیگر ساکت هستند.

برای مشاهده‌ی دیگر نمونه کارهای این تیم فوق‌العاده می‌توانید به سایت joi-design.com سر بزنید.

امیدواریم از خواندن این مطلب و دیدن نمونه‌ کارهای بی‌نظیر این طراحان لذت برده باشید. اگر بودجه و شرایط لازم را داشته باشید، انتخاب شما کدام تیم است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید