چگونه در زمستان از هدر رفتن گرما جلوگیری کنیم؟

چگونه در زمستان از هدر رفتن گرما جلوگیری کنیم؟

گرم نگه داشتن خانه و جلوگیری از هدر رفتن گرما مهارتی مهم و ضروری می‌باشد. با رسیدن فصل سرما این سوال برای عموم به وجود می‌آید که چطور می‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند تا هم در مصرف انرژی و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

در ادامه سعی کرده‌ایم تا راهکارهای اقتصادی برای کاهش مصرف سوخت، هزینه‌ها و گرم نگه داشتن خانه‌ها بگوییم.

پرده‌ها را در جلوگیری از هدر رفتن فراموش نکنیدپرده‌ها را در جلوگیری از هدر رفتن فراموش نکنید

پرده‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ورود سرما به داخل خانه می‌باشند. به عنوان مثال پرده‌هایی که دارای تودوزی هستند تا حد زیادی از جابه‌جا شدن هوا جلوگیری می‌کنند. این دسته از پرده‌ها دارای یک لایه‌ی آستری از جنس پشم شیشه می‌باشند که یک عایق حرارتی به شمار می‌روند.

 از کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌های مناسب استفاده کنید از کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌های مناسب استفاده کنید

استفاده از کف‌پوش‌ مناسب می‌تواند تا حد قابل توجهی به گرم شدن خانه کمک کند. کف‌پوش‌های سرامیکی و سنگی در فصل زمستان بسیار سرد می‌شوند. در مقابل این دسته از کف‌پوش‌ها می‌توان به کف‌پوش‌های چوبی اشاره کرد که مقداری گرم‌تر هستند. اما بهترین نوع کف‌پوش‌برای فصل سرد، استفاده از موکت می‌باشد. موکت‌ها عایق حرارتی هستند و گرما را در خود نگه می‌دارند. روی این دسته از کف‌پوش‌ها می‌توان به راحتی راه رفت بدون آنکه کف‌ پای شما سرمایی را احساس کند. دیوار‌های خانه نیز یکی از مناطقی می‌باشد که انتخاب مناسب دیوارپوش و توجه به آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از به هدر رفتن گرمای خانه شود.

به شما پیشنهاد می‌کنیم از دیوارپوش‌ها و کف‌پوش‌های ترمه دیدن کنید چرا که می‌توانید از کیفیتشان مطمئن باشید و در گرم شدن خانه‌تان از این محصولات با کیفیت و مناسب بهره ببرید.

برای جلوگیری از به هدر رفتن گرما، وسایل گرمایشی مناسب انتخاب کنیدبرای جلوگیری از به هدر رفتن گرما، وسایل گرمایشی مناسب انتخاب کنید

با توجه به اینکه وسایل گرمایشی متعددی، برای گرم کردن ساختمان ‌ها وجود دارد، با توجه به شرایط ساختمان خود باید تلاش کنید بهترین آن‌هارا انتخاب کنیم. از جمله سیستم‌های گرمایشی می‌توان به سیستم‌های گرمایشی از کف، قرنیز‌های حرارتی، انواع رادیاتور، شومینه و … اشاره کرد. هر کدام از این سیستم‌های گرمایشی مزایا و معایبی دارند. در بین همه‌ی سیستم‌های گرمایشی، سیستم گرمایشی از کف، رادیاتور‌های پنلی و قرنیز‌های حرارتی جز مقرون به صرفه‌ترین‌ و مناسب‌ترین روش‌های گرمایشی به حساب می‌آیند.

نور خورشید عاملی طبیعی در گرم کردن خانه‌هانور خورشید عاملی طبیعی در گرم کردن خانه‌ها

نور خورشید یکی از عوامل تاثیر گذار در گرم کردن خانه‌ها می‌باشد که  بسیاری از افراد این امر را فراموش کرده‌اند. سعی کنید در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید و اجازه دهید نور خورشید وارد خانه شود. نور خورشید یک منبع انرژی گرمایی رایگان است که به طور طبیعی مولکول‌های اجسام محیط را منبسط کرده و سبب گرم شدن فضا می‌شود. استفاده از این منبع انرژی را فراموش نکنید.

پنجره‌های دوجداره و درزگیری‌ها در هدر رفتن گرما مهم‌ هستندپنجره‌های دوجداره و درزگیری‌ها در هدر رفتن گرما مهم‌ هستند

به طور کلی قاب‌های در و پنجره‌ها دارای درزهایی هستند که راهی آسان برای خروج هوای گرم می‌باشند. با پیدا کردن این درزها می‌توانید به راحتی با نوار های درزگیر و یا سیلیکون آن‌ها را پوشش دهید و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید.

درب و پنجره‌های دوجداره یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایشی می‌‌باشند. پنجره‌های دو جداره هوای فضای خانه را در فصل گرما سرد و در فصل سرما گرم نگه می‌دارند. نصب پنجره‌های دو جداره کمی هزینه بردار است اما می‌توانید از برچسب‌های مخصوص برای سطح شیشه استفاده کنید. قابلیتی که این برچسب‌ها دارند این است که مانند عایق عمل می‌کنند و از انتقال گرما و سرما جلوگیری می‌کنند.

شما از چه راه‌ی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما استفاده می‌کنید. با ما به اشتراک بگذارید.

عمومی

دیوارپوشکف‌پوشگرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید