نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان اهمیت زیادی دارد. به خصوص اگر فضا کم و لوازم اتاق زیاد باشد. حتما شما نیز در کودکی تجربه‌ی به اشتراک گذاشتن اتاق خواب را با خواهر یا برادرتان داشته‌اید. به طور کلی اتاق‌ خواب کودکان باید راحت و آرامش‌بخش باشد. حال تصور کنید دو کودک با سلایق و روحیات مختلف قرار باشد با هم از یک فضا استفاده کنند. در این صورت اهمیت رنگ‌ها و چیدمان بیشتر هم خواهد شد. در ادامه به بررسی شش نکته در این زمینه می‌پردازیم.

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 2 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

استفاده از تخت‌های دو طبقه در چیدمان اتاق خواب مشترک کودکان

برای اتاق‌ خواب مشترک کودکان، تخت خواب‌های دو طبقه بهترین انتخاب هستند. این نوع تخت‌ها فقط به اندازه‌ی تختی یک نفره فضای اتاق خواب را اشغال می‌کنند و باعث می شوند از فضای باقی مانده بتوان نهایت استفاده را برد. این تخت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجودند و برای سنین مختلف قابل استفاده هستند. در برخی از این مدل‌ها، در زیر تخت پایینی یا راه پله، کشو هایی تعبیه شده است که به شما این امکان را می‌دهد بسیاری از لوازم فرزندان خود را در آن‌ها قرار دهید. این قابلیت بسیار برای فضاهای کوچک کاربردی‌ست.

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 3 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

اتاق خواب را شلوغ نکنید

زمانی که دو کودک به طور همزمان از یک اتاق استفاده می کنند، امکان شلوغی و درهمی بسیاری وجود دارد. پس تا حد امکان از لوازم مینیمال و ساده استفاده کنید و  از تزئینات اضافی خودداری نمایید تا از شلوغی بیشتر جلوگیری کرده باشید.

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 4 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

در اتاق خواب مشترک از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

سعی کنید برای دیوارها از رنگ‌های سفید، خنثی و کم‌رنگ استفاده کنید. این کار باعث آرامش هرچه بیشتر فضا و سادگی آن می شود. رنگ‌های پررنگ و تیره به هیچ‌وجه برای اتاق خواب‌های مشترک توصیه نمی شود. همچنین به علت تفاوت سلیقه‌ها نمی‌توان به راحتی رنگی را انتخاب کرد که هر دو کودک آن را بپسندند. به خصوص که یکی از آن‌ها دختر و دیگری پسر باشد!

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 5 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

به کودکان فضای شخصی متعلق به خودشان را بدهید

با تجربه شخصی خود در کودکی یا دیدن فرزندانتان متوجه شده اید که اکثر دعواها و اختلاف‌ها به علت تفاوت سلیقه‌ است. سعی کنید فضای اتاق خواب را به گونه‌ ای تقسیم کنید که هر کدام از بچه‌ها فضای شخصی خود را داشته باشند. اگر کودکان حق انتخاب و استقلال داشته باشند می‌توانند آن‌جا را مطابق سلیقه خود بچینند و در عین حال هماهنگی کل اتاق را هم حفظ کنند.

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 6 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

اهمیت استفاده از قفسه‌های دیواری در اتاق خواب مشترک کودکان

برای استفاده هرچه بهتر از فضای اتاق خواب از دیوارها کمک بگیرید. قفسه‌های دیواری و کمدها این امکان را فراهم می کنند که از ارتفاع دیوارها برای لوازم مختلف استفاده کنید و فضای اتاق خواب را محدودتر نکنید. به این نکته همواره توجه داشته باشید که تعداد قفسه‌ها و کمدها زوج باشند تا بتوان به طور مساوی بین کودکان تقسیم کرد. این کار از بروز دعواهای احتمالی جلوگیری می‌کند.

Childrens shared bedroom Termeh Carpet 7 1024x576 - نکاتی در مورد چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان

استفاده از لوازم چند کاربردی را فراموش نکنید

در چیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکان، استفاده چند منظوره از لوازم اهمیت زیادی دارد. برای مثال می‌توانید از یک میز به عنوان میز تحریر و میز کنار تخت خواب استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان زده باشید. همچنین، همانطور که گفتیم استفاده از تخت‌های دو طبقه که از کشوهایی در زیر طبقه‌ی زیرین برخوردارند، کار شما را در این مورد آسان می‌کند.

به طور کلی شما بهتر از هر کسی علایق کودکان خود را می‌شناسید و می‌دانید با چه راحت و خوشحال هستند. هیچ گاه آنان را محدود و مجبور نکنید و اجازه دهید در شخصی ترین فضای خود احساس راحتی داشته باشند.

عمومی


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/moquttet/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4392

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/moquttet/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4392

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/moquttet/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4392

اتاق خواباتاق‌ خواب کودکاناتاق‌ خواب مشترک کودکانچیدمان اتاق‌ خواب مشترک کودکانکودکان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید