با کیسه های پلی پروپیلن بیشتر آشنا شوید

با کیسه های پلی پروپیلن بیشتر آشنا شوید

امروزه کیسه های پلی پروپیلن در بسیاری از صنایع به کار برده می‌شوند. کیفیت و استحکام بالا، وزن بسیار پایین و هزینه‌ی پایین این کیسه‌ها از علل محبوبیت بسیار زیاد این محصول می‌باشند. این مدل کیسه‌ها برای بسته بندی محصولات متنوعی مانند محصولات کشاورزی، شیمیایی، پتروشیمی، غذایی، پلیمرها، کودها و … استفاده می‌شود. خریدار می‌تواند بر اساس نوع محصول و وزن آن، کیسه های پلی پروپیلن را در ابعاد و ضخامت مختلف سفارش دهد.

مزایای کیسه های پلی پروپیلن

مزایای کیسه های پلی پروپیلن

 هزینه‌ی تولید کیسه های پلی پروپیلن بسیار پایین است. این کیسه‌ها از مقاومت بالایی در برابر جریان‌های سرد برخوردارند و به راحتی در دماهای بالا تغییر شکل نمی‌دهند. کیسه های پلی پروپیلن از محتویات خود به خوبی نگهداری می‌کنند و مانع از ریزش و نشتی آن‌ها می‌شوند. همانطور که در ابتدا گفته شد، وزن پایین این محصول از مزایای مهم آن است. برای خریدار مهم است که کیسه‌ها وزن محصول را بیشتر نکنند. این نوع کیسه‌ها غیر سمی هستند و خطری برای انسان ندارند. علاوه بر این محیط زیست را نیز به خطر نمی‌اندازند و قابلیت بازیافت دارند. لازم به ذکر است که رطوبت را جذب نمی‌کنند و در برابر اسید‌ها، بازها و چربی‌ها مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

ماده اولیه تولید کیسه های پلی پروپیلن

ماده اولیه تولید کیسه های پلی پروپیلن

این نوع کیسه‌ها از گرانول پلی پروپیلن تولید و از طریق بورس کالا عرضه می‌شوند. گرانول پلی پروپیلن نمونه‌ ای از گرانول‌های پلیمری‌ست که ساختاری دانه دانه دارند و در تولید مواد مختلف، پس از ذوب شدن به اشکال گوناگونی تبدیل می‌شوند. این محصول را می‌توان از پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی جم، پتروشیمی مارون، پتروشیمی اراک و … به طور مداوم تهیه کرد.

نحوه تولید کیسه‌ ها

نحوه تولید کیسه‌ ها

کیسه‌های پلی پروپیلن در چهار مرحله تولید و عرضه می‌گردند. این مراحل عبارتند از: مرحله اول‌ ریسندگی، مرحله دوم بافندگی، مرحله سوم چاپ، برش و دوخت و در نهایت، مرحله چهارم بسته بندی. در ادامه هر مرحله را به اختصار توضیح خواهیم داد.

  • مرحله ریسندگی

در مرحله اول برای تولید نخ‌های پلی پروپیلن، ابتدا گرانول به همراه رنگ مستربچ و مواد نرم کننده به ماشین خوراک داده می‌شوند تا مخلوط شوند. سپس به اکسترودر فرستاده می‌شوند تا در دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد، به حالت مذاب درآیند. در این مرحله پس از سرد کردن خروجی و مسطح نمودن آن، براساس استانداردهای موجود به صورت طولی برش داده می‌شوند. پس از عبور دادن از کانال خنک کننده و تثبیت شکل و حالت رشته‌ها، وارد قسمت کشش شده و توسط غلتک‌های کشش به اندازه مناسب کشیده می‌شوند. بعد از اتمام این مرحله رشته‌ها به یکدیگر جوش خورده و روی بوبین پیچیده می‌شوند.

  • مرحله بافندگی

مرحله‌ی سوم ساخت کیسه‌ های پلی پروپیلن به سه روش انجام می‌شود. روش بافندگی تاری ‌و‌ پودی، بافندگی حلقوی‌تاری و بافندگی حلقوی‌پودی. انتخاب هر روش به محصول مورد استفاده بستگی دارد. اما برای بسته‌بندی و حمل موادی که دانه بندی درشت تری دارند، دو روش حلقوی مناسب‌تر است.

  • مرحله چاپ، برش و دوخت

در مرحله‌ی سوم، رول گونی تولید شده در ابتدای خط برش قرار می‌گیرد. طبق سفارش خریدار و طول درخواست شده، توسط تیغه حرارتی بریده می‌شود. ته گونی نیز به اندازه دلخواه تا می‌خورد تا عمل دوخت توسط چرخ دوخت مخصوص، قلاب دوزی شود.

  • مرحله بسته بندی

در مرحله‌ی پایانی بسته‌ بندی گونی‌ها، پس از شمارش عموما در بسته‌های ۵۰۰تایی به بازار عرضه می‌شوند.

با کیسه های پلی پروپیلن بیشتر آشنا شوید

در آخر لازم به ذکر است که کیسه های پلی پروپیلن در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. همچنین عرض آن‌ها تا ۲۰۰ سانتی‌متر می‌رسد و طول آن‌ها طبق درخواست مشتری در نظر گرفته می‌شود.

الیاف

پلی پروپیلنکیسه های پلی پروپیلنگرانولگرانول پلی پروپیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید