چگونه مبلمان کهنه ی خود را نو کنیم؟

چگونه مبلمان کهنه‌ی خود را نو کنیم؟

مبلمان کهنه ی خانه‌ی خود را نو کنید چرا که زیر بنای دکوراسیون داخلی خانه را مبلمان خانه تشکیل می‌دهند. به طور کلی مبلمان یک خانه نقش بسیار مهمی‌ در دکوراسیون داخلی خانه دارند. اصولا افراد بر اساس فضا و خانه‌ای که در حال حاضر دارند مبلمان خانه‌ی خود را انتخاب می‌کنند. این امری طبیعی می‌باشد که افرادی که اجاره نشین هستند، در هنگام خرید مبل به فضا و خانه‌ی بعدی خود فکر نکنند و یا ممکن است در دراز مدت مبل شما آسیب جدی دیده باشد. فراموش نکنید که مبلمان نیز مانند هر وسیله‌ای دیگر طول عمری دارند پس باید پس از مدتی برای راحتی خودتان، ظاهر و دکوراسیون خانه‌تان مبلمان خود را عوض کنید.

ممکن است هزینه و وقت زیادی را مجبور باشید برای نو کردن مبلمانتان صرف کنید که این کار ممکن است برای همه دلچسب نباشد. در این مرحله ما به شما پیشنهاد می‌کنیم راحت‌ترین و منطقی‌ترین راه یعنی با صرف هزینه بسیار کم، تعمیر و تغییر مبل‌ها را انتخاب کنید. با این کار علاوه بر اینکه حس حال خوب و راحتی گذشته را  به فضای خود برمی‌گردانید، می‌توانید با اندکی خلاقیت و ایده‌پردازی فضایی با کوراسیون جدید برای خود بازسازی کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا به راهکار‌های جدیدی برای تغییر و تعمیر مبلمان خانه‌تان برسید.

2 Old furniture 1024x576 - چگونه مبلمان کهنه ی خود را نو کنیم؟ روکش‌های چرمی و پارچه‌ای را رنگ‌ کنید!

رنگ‌ کردن روکش‌های چرمی و پارچه‌ای را می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید. برای رنگ‌ کردن روکش‌های پارچه‌ای به رنگ گچی و کاغذ چسبی نیاز دارید. جاهایی از مبل که نیاز به رنگ کردن ندارند را با کاغذهای چسبی بپوشانید و در ادامه با برسی ظریف نقاط مورد نظر را رنگ کنید. پس از اتمام رنگ کاغذهای چسبی را بکنید و با درجه‌ی حرارت کم سشوار نقاط رنگی را خشک کنید. برای نو کردن مبلمانی با روکش چرمی تنها به رنگ اکریلیک چرم و برسی زبر نیاز دارید. فراموش نکنید رنگ کردن مبلمان چرم به صبر نیاز دارد. برای اینکه نتیجه‌ای مطلوب از اینکار بگیرید باید مبلمان خود را سه بار رنگ کنید و پس از هر رنگ ۴۵ دقیقه صبر کنید. پس از اتمام رنگ ۲۴ ساعت از نشستن روی آن‌ها خودداری کنید تا رنگ مبل‌ها به خوبی خشک شود.

3 Old furniture 1024x576 - چگونه مبلمان کهنه ی خود را نو کنیم؟برای نو کردن مبلمان کهنه کاور آن‌ها را عوض کنید!

در برخی از موارد مبلمان تنها لکه شده‌اند با یک شست‌وشوی ساده به حالت نو خود برمی‌گردند. اما اگر بر اثر گذر زمان مبل‌ها فرسوده شده‌اند می‌توانید با هزینه‌ی کم، کاور مبلمان کهنه‌ی خود را عوض و نو کنید. به طور کلی اگر از ابتدای خرید مبلمان خود از کاور استفاده کنید هم به دوام آن‌ها کمک می‌کنید و هم می‌توانید با توجه به فصل کاور‌ها را عوض کنید و به فضای خانه‌تان تنوع دهید.

4 Old furniture 1024x576 - چگونه مبلمان کهنه ی خود را نو کنیم؟پایه‌های مبل‌ها را برای نو کردن مبلمان کهنه دریابید!

تعویض و رسیدگی به پایه‌های مبلمان از دیگر راه‌های مناسب و کارامد برای نو کردن مبلمان کهنه است. پایه‌ها مبلمان در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی وجود در بازار وجود دارند. با توجه به نوع و سبک مبل‌های خود می‌توانید پایه‌ای مناسب برای آن‌ها انتخاب کنید. دکوراسیون مدرن می‌گوید هر چه مبلمان به زمین نزدیک باشند، زیبایی و جلوه‌ای بیشتر به همراه دارند.

اگر پایه‌های مبل‌هایتان قابل تعویض نیستند، برای نو کردن آ‌ن‌ها می‌توانید پایه‌ها را رنگ‌ کنید. برای رنگ کردن پایه‌ها پیشنهاد می‌کنیم از رنگ گچی استفاده کنید چرا که رنگ‌های گچی نیاز به رسیدگی و با بتونه کاری ندارند. پس از رنگ کردن اجازه دهید کاملا رنگ‌ها خشک شوند، سپس روی رنگ‌ها را با استفاده از واکس مخصوص بپوشانید. برای پایه‌های چوبی نیز راهکار‌های متعددی وجود دارد که از بین‌ آن‌ها استفاده از واکس و پاستل مخصوص چوب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای تنوع به مبلمان خود نیز می‌توانید از کوسن‌ها استفاده کنید که برای انتخابی بهتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌‌ی مربوط به انتخاب کوسن را مطالعه کنید.

شما چقدر به مبلمان خانه‌ی خود اهمیت می‌دهید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید