پادری چیست و چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟

پادری چیست و چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟

پادری یکی از مهم‌ترین اجزای در دکوراسیون داخلی هر خانه می‌باشد. انتخاب درست و به جای آن می‌تواند تاثیر چشمگیری و نمایی متفاوت در خانه‌ی شما ایجاد کند. به طور کلی پادری‌ یک قالیچه‌ی کوچک می‌باشد که در جنس‌های متفاوت می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. پادری‌هایی همچون پادری‌های نمدی، پادری‌های سنگی، پادری‌های سه بعدی، پادری موکتی، پادری فرشینه، پادری سنتی و …  از انواع پرمصرف پادری‌ها می‌باشند.

به طور کلی مکان قرارگیری این کف‌پوش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و اینکه از این قالیچه‌ی کوچک چه انتظاری دارید و برای چه کاربردی می‌خواهید از آن استفاده کنید، جنس و ابعاد آن را تعیین می‌کنید. باید بدانید نقش پادری در خانه‌ها مهم و غیر قابل انکار می‌باشد. ترمه کارپت در این مقاله سعی کرده‌است شما را برای انتخاب قالیچه‌ی کوچک مناسب همراهی کند و جاهایی که حتما به پادری نیاز دارند را برای شما معرفی کند:

2 door mat 1024x576 - پادری چیست و چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟چگونه‌ پادری مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب آن مانند باقی وسایل خانه به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. برای انتخاب یک پادری خوب که هم با سلیقه شما هم‌خوانی داشته باشد و هم زیبایی و جلوه داشته باشد، باید به دیگر وسایل و اکسسوری‌های خانه دقت داشته باشید و آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. هماهنگ بودن آن با وسایل دیگر در طراحی داخلی زیبا و جذاب بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

3 door mat 1024x576 - پادری چیست و چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟استفاده از پادری در کجا مهم‌ است؟

به علت وجود رطوبت زیاد در حمام و دست‌شویی، استفاده از این کف‌پوش‌ برای این مکان بسیار توصیه می‌شود. به طور معمول در قسمت سرویس‌های بهداشتی از دو پادری استفاده می‌کنند، یک پادری در قسمت داخلی سرویس و دیگر در قسمت بیرونی سرویس‌ها در نظر می‌گیرند. جنس پادری بیرون از سرویس‌های بهداشتی بسیار مهم‌ است و باید پادری استفاده شده قدرت جذب بالایی داشته باشد چرا که باید آب اضافی را از پاها بگیرد. از دیگر جاهایی که استفاده از پادری برای آن توصیه می‌شود جلوی آشپزخانه می‌باشد. پادری که برای آشپز‌خانه استفاده می‌کنید به طور معمول باید از استقامت بالایی برخوردار باشد و در برابر چربی‌ها نفوز ناپذیر و یا قابل شست‌وشو باشد.

ورودی خانه جایی می‌باشد که اکثر خانواده‌ها برای آن پادری انتخاب می‌کنند. به طور کلی این کف‌پوش برای ورودی خانه دو کاربرد دارد. اولین کاربرد آن برای ورودی خانه این است که بتوانیم موقع خارج شدن از خانه به راحتی کفش خود را بپوشیم و این امر سبب می‌شود تا از آلوده شدن پا جلوگیری شود. کاربرد دوم این کف‌پوش پاک کردن کف کفش در هنگام ورود به خانه می‌باشد. کاربرد دوم برای خانه و خانواده‌هایی می‌باشد که با کفش وارد خانه می‌شوند. در انتخاب آن برای ورودی خانه و همچنین راحتی کار سعی کنید از رنگ‌های چرک تاب مانند فیلی، نخودی و یا قهوه‌ای استفاده کنید تا کثیفی را نشان ندهند. بهتر است از پادری‌هایی با مقاوت بالا و آن‌هایی که قابلیت شست‌وشو دارند استفاده کنید.

4 door mat 1024x576 - پادری چیست و چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟شست‌وشو پادری‌های چگونه است؟

با توجه به جنس این کف‌پوش‌ها شست‌وشوی آن‌ها متفاوت است. اما راه معمول که برای اکثر جنس‌های پادری‌ها استفاده می‌شود را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم:

در ابتدا پادری را با آب ولرم خیس کنید و سپس با پودر و برس قالی‌شویی آن را بشورید. این کار را حداقل دو بار تکرار کنید. سپس آن را آب بکشید تا کف‌ها و آلودگی‌ها از آن خارج شوند. بعد از انجام این مراحل مقداری محلول آب و جوش‌شیرین را روی آن بریزید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. پس از گذشت زمان گفته شده کف‌پوش مورد نظر را باز آب بکشید و اجازه دهید خشک شود. در نهایت بهتر است از پادری‌هایی استفاده کنید که قابلیت شست‌وشو داشته باشند تا بتوانید سال‌ها از آن‌ها استفاده کنید و همچنین فراموش نکنید که با آن می‌توانید تغییری بزرگ در عین حال کم هزینه در خانه‌ی خود ایجاد کنید.

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا جاهایی که بهتر است از پادری استفاده کنید را به شما معرفی کنیم. ناگفته نماند پادری‌ها ترمه کارپت بسیار مقاوم و دارای قیمت مناسب می‌باشند. بازدید از پادری‌های کارپت را به شما توصیه می‌کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید