نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی

مهم‌ترین و محوری‌ترین ابزار در دکوراسیون داخلی هر فضا مبلمان آن فضا می‌باشد. تمامی افراد خوش سلیقه و مدرن به تاثیر این ابزار آگاهی دارند. هر خانه و فضایی را می‌توان با انتخاب مبلمانی مناسب گرم و دلنشین کرد. دقت داشته باشید با انتخاب مناسب‌ترین و بهترین مبلمان برای یک فضای می‌توانید راحت‌ترین و کاربردی‌ترین استفاده را از آن محیط ببرید.

با توجه به فضایی که دارید می‌توانید به گونه‌های متفاوت مبلمان خود را بچنید. به عنوان مثال اگر فضایی به نسبت بزرگ دارید می‌توانید قسمتی از آن را به عنوان اتاق نشیمن و بخشی از فضا را اتاق پذیرایی در نظر بگیرید. طراحان داخلی خانه بر این باور هستند که مبلمان و به طور کلی وسایل نشیمن یک خانه قالب اصلی آن خانه را تشکیل می‌دهند.

ترمه کارپت در این مقاله سعی کرده‌است تا شما با نکاتی درباره‌ی چیدمان مبلمان همراهی کند.

2 Furniture in decoration 1024x576 - نقش مبلمان در دکوراسیون داخلیدر خرید مبلمان دقت کنید!

اگر قصد خرید مبلمان دارید، در نظر گرفتن ابعاد خانه بسیار مهم‌ می‌باشد. با دانستن ابعاد فضا می‌توانید به راحتی آن مکان را تجسم کنید. این تجسم کردن به شما در خرید مبلمان تا حد زیادی کمک می‌کند. تنوع در رنگ و طرح پارچه‌های مبلمان بسیار زیاد است پس در نتیجه در هنگام خرید رنگ کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌های فضا در نظر بگیرید. چرا که دقت کردن به این دو در نهایت به هارمونی فضا بسیار کمک می‌کند و شما را از سردرگمی در هنگام خرید نجات می‌دهد. برخی از افراد این تفکر را دارند که هرچه مبل بزرگ‌تر و دارای کنده‌کاری بیشتری باشد زیباتر و جلوه‌ی بیشتری دارد. اما این تفکر قدیمی و بسیار اشتباه است، شما باید با توجه به فضا، بودجه و سلیقه‌ای که دارید مبلمان خود را انتخاب کنید.

3 Furniture in decoration 1024x576 - نقش مبلمان در دکوراسیون داخلیرنگ‌ها را دوست داشته باشید!

همیشه عادت کرده‌ایم مبل‌ها را یک دست و یک رنگ انتخاب کنیم. یکی از روش‌های چیدمان مبلمان در طراحی داخلی مدرن این است که یک یا دو طرح مبل را با دو یا بیش از دو رنگ که باهم هماهنگی دارند را انتخاب کنیم. ترس از رنگ‌ها را کنار بگذارید و از رنگ‌هایی مانند کرم و قهوه‌ای دوری کنید. با انتخاب رنگ‌های شاد، شور و عشق را به خانه‌ی خود هدیه دهید. علاوه بر این مسئله بکار گیری رنگ‌های شاد سبب می‌شود تا فضایتان بزرگ‌تر دیده شود.

4 Furniture in decoration 1024x576 - نقش مبلمان در دکوراسیون داخلیمبلمان در دکوراسیون فضا تاثیر می‌گذارند!

همانطور که گفتیم، فراموش نکنید در انتخاب مبلمان فضا را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر خانه‌ی شما آپارتمانی است و فضای کمی دارد بهتر است از مبل‌های راحتی ال شکل استفاده کنید. استفاده از مبلمان با طول و عرض متناسب با خانه‌ی شما کمک می‌کند تا فضا بزرگ‌تر دیده شود. راحتی خود و مهمانان را در نظر بگیرید. یک نقطه را مانند دیواری که روی آن تلویزیون قرار دارد را به عنوان نقطه‌ی مرکزی‌ خانه در نظر بگیرید، مبلمان خانه را دور این نقطه بچینید. راحتی و حس صمیمیتی که اینگونه چیندن به فضای شما القا می‌کند غیر قابل انکار است.

در آخر بافت مبلمان در ایجاد حس راحتی و آرامش رابطه‌ی مستقیم دارد. به عنوان مثال مبلمانی که جنس چرم دارند اصلا توصیه نمی‌شود چرا که پس از گذشت زمانی به بدن می‌چسبند و حس بدی را القا می‌کنند.

در نهایت باید تاکبد کنیم که مبلمان در دکوراسیون بسیار موثر است و خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید نقطه‌ی امن شماست و می‌توانید و با رعایت نکاتی همچون مواردی که در این مقاله گفته‌ایم آرامش و راحتی خود را چند برابر کنید.

شما چقدر به مبلمان خانه‌تان اهمیت می‌دهید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید