داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!

داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه به شمار می‌رود که منظم بودن آن مهم است. اکثر ما بخشی از زمان روزمره‌ی خود را در آن می‌گذرانیم. ترجیح می‌دهید سپری کردن این زمان لذت‌بخش باشد یا اعصاب شما را به‌هم بریزد؟ بله درست است! بی‌نظمی و آشفتگی آشپزخانه می‌تواند بر کیفیت غذاها و حال شما تاثیر بگذارد. با رعایت نکاتی ساده و آسان می‌توانید از بی‌نظمی‌های بسیاری جلوگیری کنید.

Regular kitchen Termeh Carpet 2 1024x576 - داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!برای داشتن آشپزخانه منظم، وسایل مشابه را با هم دسته‌بندی کنید

اگر ظروف مشابه را در کنار یکدیگر قرار دهید، پیدا کردن آن‌ها آسان‌تر خواهد بود. برای مثال دسته بندی قاشق‌ها، قابلمه‌ها، لیوان‌ها و … در کنار هم نظم خاصی به کابینت‌های شما می‌دهد. همچنین با این کار می‌توانید لوازم اضافی که به آن‌ها نیاز ندارید را از آشپزخانه خارج کنید و جای بیشتری داشته باشید. این مورد برای دسته‌بندی وسایل تمیزکاری و شوینده‌ها نیز کاربرد دارد. شیشه ‌پاک‌کن، شوینده‌های مختلف، دستمال مرطوب، اسفنج و دیگر لوازم را بهتر است جداگانه، در زیر سینک قرار دهید.

Regular kitchen Termeh Carpet 3 1024x576 - داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!لوازم برقی را در معرض دید نگذارید

برخی افراد تمایل دارند در آشپزخانه، تمامی لوازم برقی خود را در معرض دید بگذارند. اما این اشتباه را نکنید! این کار آشپزخانه را شلوغ می‌کند و جلوه‌ی زیبایی ندارد. فقط اجازه دهید لوازمی که بیشترین استفاده را از آن‌ها می‌کنید، در آشپزخانه باقی بمانند. بقیه را به اتاقی دیگر یا انباری ببرید تا داشتن آشپزخانه منظم محال نباشد.

Regular kitchen Termeh Carpet 4 1024x576 - داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!از شیشه‌های شفاف استفاده کنید تا آشپزخانه‌ای منظم داشته باشید

مواد غذایی و ادویه‌های خود را در ظرف‌های شفاف بریزید و نگهداری کنید. این کار کمک می‌کند حین آشپزی، هر کدام را پیدا کنید و مجبور به چک کردن آن‌ها نباشید. در نتیجه از بهم‌ریختگی‌های احتمالی جلوگیری می‌شود. اگر دسترسی به ظروف شفاف ندارید، از برچسب‌ کمک بگیرید. بر روی هر ظرف برچسب بزنید و نام آن را بنویسید. به هنگام چیدن شیشه‌ها نیز، ظروف بلندتر را عقب‌تر بگذارید تا جلوی دید شما گرفته نشود.

Regular kitchen Termeh Carpet 5 1024x576 - داشتن آشپزخانه منظم محال نیست!استفاده‌ی بهینه از کابینت‌ها را فراموش نکنید

چیدن منظم ظروف و موادغذایی در کابینت مهم است. اما مهم‌تر این است که بدانید، چگونه بهترین استفاده را از فضای کابینت‌ها ببرید. به این منظور می‌توانید قلاب‌هایی را بر روی درب کابینت بچسبانید و وسایل کوچک را به آن آویزان کنید. برخی کابینت‌ها طول زیادی دارند و فضای بالای آن‌ها بی استفاده می‌ماند. می‌توانید یک طبقه روی آن درست کنید و ظروف دیگری قرار دهید.

این ۴ نکته شاید کم اهمیت به نظر برسند اما با عملی کردن آن‌ها متوجه تاثیر مثبتشان می‌شوید. تنها با کمی صبر و حوصله می‌توانید از پاکیزگی و نظم آشپزخانه‌ی خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید