چرا باید از گیاهان در محیط خانه استفاده کنیم؟

استفاده از گیاهان در محیط خانه

استفاده از گیاهان در محیط خانه تاثیر مثبتی بر آن می‌گذارد. گیاهان تداعی کننده طبیعت هستند. از آن جا که اکثر خانه‌های امروزی آپارتمانی و بدون حیاط هستند، استفاده از گیاهان مختلف در دکوراسیون داخلی به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. علاوه بر زیبایی ظاهری، می‌توان نکات مثبت بیشماری نام برد که در ادامه به توضیح برخی از آن‌‌ها خواهیم پرداخت.

Houseplants Termeh Carpet 2 1024x683 - چرا باید از گیاهان در محیط خانه استفاده کنیم؟

داشتن هوای پاکیزه، با استفاده از گیاهان در محیط خانه

حتما برای شما نیز اهمیت دارد که هوای داخل خانه‌ پاکیزه باشد. در این زمینه گیاهان نقش مهمی ایفا می‌کنند. بسیاری از گیاهان قابلیت تصفیه هوا را دارند. آن‌ها با جذب آلودگی‌ها و کربن دی اکسید و تولید اکسیژن، به تنفس بهتر و حفظ سلامتی شما کمک می‌کنند. گیاهانی مانند سانسوریا، پتوس، داوودی، دراسینا مارگیناتا، آلگونما، نخل بامبو و … برای این منظور کاربرد دارند. با خرید تعدادی از این گیاهان، هوای سالم را مهمان ریه‌های خود کنید.

Houseplants Termeh Carpet 3 1024x683 - چرا باید از گیاهان در محیط خانه استفاده کنیم؟

روح بخشیدن به محیط

وجود طیف رنگی سبز و برگ‌های زیبا و متنوع گیاهان، جلوه‌ی خاصی به محیط می‌بخشد. قرار دادن چند نوع گیاه کنار هم، تصویری زیبا در خانه شما ایجاد می‌کند که با نگاه کردن به آن لبخند را بر روی لب‌های شما می‌آورد. همچنین اگر قسمتی از خانه،‌ خالی و بدون استفاده ‌است می توانید با گیاهان آن جا را پر کنید و از خالی بودن آن جلوگیری کنید. به طور کلی توجه داشته باشید که گیاهانی متناسب با فضای خانه انتخاب کنید. برای مثال اگر خانه‌ی کوچکی دارید، استفاده از گلدان‌های بسیار بزرگ توصیه نمی‌شود.

Houseplants Termeh Carpet 4 1024x634 - چرا باید از گیاهان در محیط خانه استفاده کنیم؟

ایجاد عایقی طبیعی، با استفاده از گیاهان در محیط خانه

صداهای مختلف محیط خانه، در اثر برخورد به دیوارها، پنجره‌ها و … تشدید می‌شوند. استفاده از گیاهان در محیط خانه، باعث جذب صداهای مزاحم محیط می‌شود و آرامش بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. گیاهانی مانند نخل دراسنا، فیکوس، اسپاتی‌فیلوم، شلفرا آربوریکلا و … در این مورد توصیه می‌شوند.

Houseplants Termeh Carpet 5 1024x683 - چرا باید از گیاهان در محیط خانه استفاده کنیم؟

تاثیر مثبت گیاهان بر ساکنین خانه

همانطور که گفتیم، گیاهان تداعی کننده‌ی طبیعت هستند. دیدن مداوم بخشی کوچک از طبیعت در خانه، فواید بسیاری دارد. گیاهان روح و روان انسان‌ها را تسکین می‌دهند و باعث ایجاد آرامش می‌شوند. بهتر است بدانید که گیاهان به پایین آوردن و متعادل کردن فشار خون کمک می‌کنند. همچنین باعث کاهش استرس و تنظیم ضربان قلب می‌شوند. علاوه بر همه‌ی این‌ها شما وقت می‌گذارید و گیاه را با آب و کود تغذیه می‌کنید. در دراز مدت با مشاهده‌ی حال خوب و بزرگ شدن گیاه، لذتی نصیب شما می‌شود که پشیمان نخواهید شد.

همواره به خاطر داشته باشید که استفاده از گیاهان در محیط خانه، خواهان مسئولیت پذیری زیادی‌ست. گیاه جان دارد و مانند ما به آب، غذا و نگهداری نیاز دارد. همانطور که گیاهی سر حال باعث حال خوش ما نیز می‌شود، عکس این مطلب هم صدق می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید