اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌ها

اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌ها

موکت‌ها یکی از بهترین انواع کف‌پوش‌ها برای هر فضایی می‌باشند. برای زیبایی و دوام این محصول نباید از اهمیت چسب موکت غافل شوید. موکت‌ها از زمان‌های قدیم به عنوان یکی از بهترین کف‌پوش‌ها در درکوراسیون داخلی خانه‌ها بکار می‌رفتند. اما با توجه به طرح‌های متنوع و ویژگی‌هایی که دارند، نسل جدید نیز طرافدار این دسته از کف‌پوش‌ها شده است. موکت‌های نسل جدید علاوه بر اینکه عایق حرارتی هستند، عایق صدا نیز هستند و اگر کودکی بازی‌گوش دارید و می‌خواهید از امنیت او در هنگام بازی مطمئن شوید، موکت‌ها گزینه‌ی مناسبی برای پوشش کف اتاق می‌باشند.

اگر قصد این‌ را دارید که خانه‌ی خود را موکت کنید اما کف خانه‌ی شما با کاشی و یا سرامیک پوشیده شده است، اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که  برای موکت کردن کف خانه نیازی به کندن و برداشتن کاشی‌ها و سرامیک‌ها نمی‌باشد و به عبارتی دیگر موکت‌ها قابلیت نصب بر روی هر سطحی را دارند و تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید زیرسازی موکت می‌باشد. همانطور که گفته شد موکت‌ها در حالت کلی از مقاومت بالایی برخورددار هستند اما با رعایت یکسری نکات ریز مانند انتخاب چسب موکت مناسب که در هنگام نصب از آن استفاده می‌شود، دوام آن را افزایش داد.

در ادامه به برخی از انواع چسب موکت و ویژگی‌هایی که دارند، می‌پردازیم:

2 Carpet adhesive 1024x576 - اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌هاچسب موکت بن فیکس BS-6464

این چسب در انواع صنایع مانند صنایع کیف و کفش، تولید اسباب‌بازی، لمینت، خوردو، صنایع دستی، مصارف خانگی، دکوراسیون و…  کاربرد دارد. می‌توان این چسب را چسبی همه‌ کاره دانست. چسب موکت بن فیکس BS-6464 در برابر آب و روغن بسیار مقاوم است و یکی از بهترین چسب‌ها برای چسباندن موکت بر روی سطوح سیمانی، کاشی و سرامیک می‌باشد. این چسب، چسبی آنی و قوی است و در برابر بسیاری از عوامل محیطی مقاوم است. این چسب به صورت مایع و استفاده کردن از آن آسان می‌باشد.

3 Carpet adhesive 1024x576 - اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌ها چسب موکت ۱۴۱۴

چسب‌های موکت ۱۴۱۴ در دسته‌ی چسب‌های تماسی که بر پایه حلال می‌باشند قرار دارند. این دسته از چسب‌های موکت به صورت مایع بوده و رنگ آن‌ها کهربایی می‌باشند که به همراه رزین‌های صنعتی و حلال‌های مختلف مرغوب خارجی تولید شده است. در بین محصولاتی که به صورت حلال هستند چسب موکت ۱۴۱۴ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که همراه با قیمت مناسبی که دارند سبب شده‌اند تا جای خود را بین نصابان باز کنند.  این چسب‌موکت به عنوان یک اتصال دهنده‌ی عمومی شناخته شده‌است. محصول گفته شده در نصب موکت و کف‌پوش، صداگیر، فوم، اسنفج و دیگر اتصال‌هایی که دارای ضریب کششی و گرمایی نیستند، کاربرد دارد. در هنگام نصب زمانی که از این محصول استفاده می‌کنید حتما ایمنی را رعایت کنید چرا که چسب موکت ۱۴۱۴ از خانواده بنزین و تینر می‌باشد و ممکن است باعث آتش‌سوزی شود.

4 Carpet adhesive 1024x576 - اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌هادر نصب موکت چگونه از چسب استفاده کنیم؟

برای استفاده از چسب موکت در هنگام نصب بهتر است دقت کنید که دمای چسب و سطح مورد نظر یکسان و نزدیک به دمای محیط باشد. طبق تجربه‌های بدست آمده بهتر است دما بین ۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود. همچنین از خشک بودن سطح مورد نظر اطمینان داشته باشید. از یک برس و یا کاردک برای پخش کردن چسب روی سطح کمک بگیرید و پس از گذشت زمانی موکت را به سطح چسبانده و فشار دهید. این فشار کمک می‌کند تا پیوند قوی‌تری بین سطح و موکت شکل بگیرد. همچنین فراموش نکنید در هنگام نصب، خواب همه‌ی قطعات در یک جهت باشند.

5 Carpet adhesive 1024x576 - اهمیت چسب موکت و بهترین آن‌ها شرایط نگهداری چسب ‌هارا رعایت کنید

 چسب‌های موکت را باید در دمای مناسبشان که دمایی بین ۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است نگهداری شوند. دقت داشته باشید بعد از هر بار استفاده در آن را محکم ببندید. تابش نور خورشید را فراموش‌ نکنید و چسب‌ها را در جایی قرار دهید که نور خورشید به صورت مستقیم وجود نداشته باشد. چسب‌های موکت اگر در شرایط خوب و مناسب نگهداری شوند به مدت ۱۲ ماه عمر خواهند کرد. در نهایت چسب‌های موکت انواع مختلفی دارند که در اینجا ما برخی از آن‌ها را برای شما معرفی کرده‌ایم. فراموش نکنید در مرحله‌ی اول باید از کیفیت موکت انتخابی خود مطمئن باشید و در مرحله‌ی بعد به دیگر مسائل دقت کنید و به طور کلی بدانید موکت خوب نیاز به چسب موکت خوب دارد.

تجربه خود را از چسب موکتی که برای نصب انتخاب کرده‌اید با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید