نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

موکت‌ها جز وسایلی از خانه‌ هستند که به صورت دائم از آن‌ها استفاده می‌شود و اصولا به شست‌و شوی  زیادی نیاز دارند. گرد و غبار و آلودگی‌هایی که بر اثر رفت آمد زیاد و یا ریختن چیزی مانند چایی بر روی آن بوجود می‌آیند می‌توانند فضای خانه را آلوده کند، پس در نتیجه شست‌وشوی موکت‌ها از نکات ضروری در منزل شماست. رعایت اصول شست‌و‌شوی موکت در طول عمر و دوام موکت تاثیر گذار است. شست‌وشوی موکت را هم می‌توانید در خانه انجام دهید و هم می‌توانید این‌ کار را به دست افراد با تجربه بسپارید. به طور کلی انتخاب این امر با شماست.

در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید موکت‌های خود را در خانه تمیز کنید:

2 wash the carpet 1024x576 - نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

برای شست‌وشوی موکت، ابتدا موکت را تمیز کنید

به طور کلی شست‌وشوی موکت‌ها در سه مرحله انجام می‌شود. اولین قدم برای این کار باید سطح موکت را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به شیوه‌های مختلف انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید موکت را جارو بزنید. استفاده از جارو برقی برای تمیز کردن موکت راه بسیار مناسبی است چرا که استفاده از این وسیله و با توجه به قدرتی که دارد می‌تواند سطح موکت را صورت یکنواخت تمیز کرده و تمامی آلودگی‌ها و گرد و غبار را جمع کند. فراموش نکنید در حین انجام این‌کار هیچ‌گاه با فشار آوردن به دسته‌ی جارو، موکت را جارو نزنید چرا که این کار سبب آسیب زدن به بافت موکت می‌شود.

زیر موکت جایی است که اصولا هنگام جارو زدن آن را فراموش می‌کنن پس همیشه در هنگام جارو زدن موکت، جاهای پر رفت‌و آمد مانند جلوی ورودی، لبه‌ی موکت را بالا زده و زیر آن‌ را جارو کنید و سپس موکت را به حالت اولیه برگردانید. ممکن است در برخی از موارد بر اثر گذشت زمانی طولانی موکت بویی شبیه به بوی نم بگیرد برای از بین بردن بوی بد موکت می توانید از ترکیب سرکه سفید و آب و یا از آرد ذرت استفاده کنید. به کمک این دو ماده می‌توانید موکت را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

3 wash the carpet 1024x576 - نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

لکه را در شست‌وشوی موکت‌ها فراموش نکنید

پس از جارو کردن به تمیز کردن لکه‌ها می‌پردازیم. به طور کلی سعی کنید لکه را تا زمانی که خیس و مرطوب است، تمیز کنید. اگر لکه خشک و تبدیل به لکه‌ای قدیمی شود به مراتب  تمیز کردن آن سخت تر‌ است. برای پاک کردن لکه‌ها می‌توانید از جوش‌ شیرین و پارچه‌ای با قدرت جذب بالا  استفاده کنید. جوش شیرین با توجه به خاصیت پاک کنندگی که دارد می‌تواند این‌ کار را به خوبی انجام دهد و برای انواع لکه‌ها مناسب است. اما برخی از لکه‌ها همانند لکه‌های قهوه که در همان لحظه متوجه آن نمی‌شوید، تبدیل به لکه‌ای قدیمی می‌شوند. برای از بین بردن لکه‌های قدیمی می‌توانید از ترکیب سرکه‌ی سفید و آب کمک بگیرید. اگر موکت شما دارای رنگ روشن می‌باشد بهتر است از آبلیمو و نمک استفاده کنید.

4 wash the carpet 1024x576 - نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

پرز‌های موکت را از بین ببرید

شست‌وشوی موکت‌ها برای انجام اینکار می‌توانید از جاروی پرزگیر استفاده کنید. برخی از جارو‌ برقی‌ها یک سری مخصوص برای اینکار دارند و یا می‌توانید از جارو دستی‌های مخصوص اینکار استفاده کنید تا سطح موکت به خوبی یکدست و برای مرحله‌ی بعدی آماده شود.

5 wash the carpet 1024x576 - نحوه‌ی شست‌وشوی موکت‌ها به چه صورت است؟

شست‌وشوی کلی موکت‌ها

 حال به مرحله‌ی آخر شست‌وشوی موکت‌ها می‌رسیم. تا به اینجای کار راه‌حل‌های متفاوتی برای لکه گیری‌های جزئی و آماده سازی موکت گفته‌ایم. حال شما برای شست‌وشوی نهایی موکت به فضای باز نیاز دارید، با استفاده از مواد شوینده موکت را شسته و در مجاورت آفتاب قرار ‌دهید تا موکت خشک شود و حال شست‌وشوی موکت مورد نظر به پایان می‌رسد.

به طور کلی راه‌حل‌های متفاوتی برای تمیز کردن موکت وجود دارد که ما سعی کرده‌ایم موثرترین آن‌ها را در اختیار شما بگذاریم. اگر تجربه شست‌و‌شوی موکت را در خانه داشته‌اید، آن‌ را با ما به اشتراک بگذارید.

موکت و کف پوش


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/moquttet/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4392

شست‌وشوموکت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید