نصب نمد دیواری چگونه انجام می شود ؟

نصب نمد دیواری

نصب نمد دیواری ( کاغذ دیواری نمدی )  روی دیوار بسیار ساده است ، و اگر در یک روز تعطیل انجام شود می تواند علاوه بر کار نصب یک تفریح جالب در کنار خانواده هم به حساب بیاید .

اگر موافق باشید ، با یکدیگر مراحل مختلف نصب را مرور میکنیم تا یکبار دیگر مطمئن شویم که هیچ چیزی از قلم نیفتاده باشد .

وسایل مورد نیاز برای نصب نمد دیواری:

  • قلم مو
  • چسب چوب ( تقریبا به ازای هر 5 متر مربع یک بسته یک کیلویی )
  • کاتر با تیغ تیز (بهتر است چند عدد تیغ جدبد هم داشته باشید تا در صورت نیاز تعویض گردد)
  • مداد
  • متر جهت اندازه گیری در صورت نیاز

مرحله اول :

در مرحله اول بعد از باز کردن بسته بندی ها ، نمد دیواری ها را روی زمین بگذارید و ابعاد هر پانل را با متر روی دیوار مورد نظر علامت بزنید . سپس چنانچه کلید پریز روی دیوار مورد نظر هست ،  قاب روی کلید پریزها را باز نمایید .  همینطور چنانچه قسمتی از دیوار هستش که زاییده ی اضافی در آن هست را با متر بر روی پنل مورد نظر علامت زده و برش دهید . (  محل کلید های پریز را نیازی نیست که برش دهید و میتوان بعد از نصب محل آنها را برش داد ) .

مرحله دوم :

به اندازه ی عرض پنل اول با قلم مو به دیوار چسب چوب بزنید . سعی کنید در بالای دیوار چسب چوب بیشتری بزنید  ( زدن چسب چوب می تواند به صورت نقطه نقطه باشد و نیازی نیست که تمام سطح دیوار پوشید از چسب یاشد )

توجه مهم : چسب چوب باید به صورت خالص به دیوار زده شود و به هیچ عنوان به آن آب اضافه نکنید و  آنرا رقیق نکنید.

مرحله سوم :

از بالای دیوار نمد را به سقف و دیوار کناری تنظیم نمایید و به دیوار بچسبانید . با کف دست به صورت رندم روی قسمت های مختلف نمد بزنید تا به خوبی همه جای آن چسبانده شود

اگر چنانچه ارتفاع پنل بیش از ارتفاع دیوار بود مقدار اضافی را رها نمایید تا بعد از خشک شدن چسب و اتمام نصب تمام پنل ها ببرید .

مرحله چهارم :

سپس پنل بعدی را به همین شکل از بالا نصب نمایید .

توجه مهم : در محل اتصال دو پنل در کنار یکدیگر گاهی ممکن است نا هماهنگی پیش بیاید ، این اتفاق به علت مدل کشسان بودن نمد می افتد ، در چنین حالتی با کمی کشیدن دو پنل در قسمت نا هماهنگ آنها را در کنار یکدیگر قرار دهید

مرحله پنجم :

ممکن است ابعاد نمد ها از لبه های پایین یا کناری از کار شما کمی بزرگتر باشند ، در چنین حالتی بعد از نصب تمامی پنل ها  ، لبه های باقی مانده­ی زیر و یا کناره های کار را با کاتر بسیار تیز ببرید. همینطور محل پریزهای برق را از روی نمد برش دهید و قاب روی آنها را که قبلا باز نموده بودید در محل خود قرار دهید .

اگر چنانچه چسب جوب در حین کار روی نمد زده شد نگران نباشید ، چسب را از روی نمد پاک کرده و نصب را ادامه دهید ، بعد از نصب با یک پارچه ی خیس میتوانید جای چسب را به راحتی پاک کنید .

نبریک می گوییم ، کار نصب نمد دیواری شما به اتمام رسیده است ، و میتوانید از آن لذت ببرید .

در فیلم زیر تمام مراحل گفته شده را به صورت تصویری میتوانید مشاهده بفرمایید.

منبع عکس :
Construction photo created by mdjaff – www.freepik.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید