گیاهان آپارتمانی محبوب

گیاهان آپارتمانی محبوب

بسیاری از افراد بخاطر نداشتن حیاط، از قید نگهداری گل و گیاه می‌گذرند. اما گیاهان آپارتمانی می‌توانند جایگزین مناسبی برای روح بخشیدن به فضای خانه و آپارتمان باشند. گیاه موجودی زنده است و نگهداری از آن، حس زندگی و طراوت به شما می‌بخشد. گیاهان می‌توانند هوای آلوده و انرژی‌های منفی را جذب کنند و استرس و اضطراب شما را کاهش دهند. شما می‌توانید با نگهداری حتی یک گیاه در خانه، از مزایای آن بهره‌مند شوید و تاثیر آن را بر روحیه‌ی خود ببینید.

نگران نباشید! نگهداری از آن‌ها کار دشواری نیست. به کمی احساس مسئولیت و عشق نیاز دارید.

در این مقاله سعی داریم شما را با گیاهانی آشنا کنیم که زندگی در آپارتمان حالشان را خوب نگه می‌دارد.

Houseplants Termeh Carpet 2 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوبپتوس، یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی

پتوس گیاهی رونده است که نگهداری آن در آپارتمان بسیار توصیه می‌شود. این گیاه با ترکیب رنگ‌های زیبایی که دارد، حس دلپذیری به محیط می‌بخشد. پتوس بسیار سخت‌جان است و در شرایط نامساعد هم به رشد خود ادامه می‌دهد. کم‌توقع بوده و در نور کم یا غیر مستقیم هم به خوبی رشد می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت نگهداری از آن آسان است و به مقدار آب متوسطی برای آبیاری نیاز دارد. پتوس در انواع مختلفی مانند ابلق، سبز، مرمری، نقره‌ای و نئون وجود دارد.

Houseplants Termeh Carpet 3 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوبزامیفولیا

این گیاه دارای برگ‌های روغنی و گوشتی است که آب را در برگ‌های خود ذخیره می‌کند. زامیفولیا در دو نوع سبز و سیاه وجود دارد. این گیاه سایه‌دوست است و در نور غیر مستقیم بهترین رشد را دارد. زامیفولیا نسبت به کم آبی مقاومت بیشتری دارد تا آبیاری بیش از اندازه. به طور کلی به آبیاری و رطوبت نسبتا کمی نیاز دارد و بهتر است زمانی شروع به آبیاری کنید که ۵ سانتی‌متر از خاک رویی، رطوبت خود را از دست داده باشد. زامیفولیا امروزه یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد.

Houseplants Termeh Carpet 4 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوبنخل شامادورا

می‌توانید با خیال راحت این گیاه را نگهداری کنید! شرایط نگهداری از نخل شامادورا بسیار آسان است و می‌توانید همیشه از زیبایی، شادابی، سرسبزی و پرپشتی آن لذت ببرید. این گیاه دارای برگ‌های ظریف و تیز است و هوای خانه را تصفیه می‌کند. بهترین شرایط نوری برای رشد بهتر نخل شامادورا، نوردهی زیاد به صورت غیرمستقیم است؛ اما این گیاه می‌تواند در زیر نور کم یا نورهای مصنوعی نیز شاداب بماند. شامادورا به آبیاری و رطوبت متوسط نیاز دارد و اگر بیش از حد به آن آب دهید ریشه‌های آن پوسیده می‌شود و می‌میرد.

Houseplants Termeh Carpet 5 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوبگیاهان آپارتمانی مانند گیاه شفلرا

گیاه شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب است که دارای برگ‌های ۸تایی می‌باشد. اگر شرایط رشد این گیاه فراهم باشد، طول آن به بیش از۳ متر هم می‌رسد. این گیاه به نور غیر مستقیم و آبیاری متوسط نیاز دارد. شفلرا نیز مانند نخل شامادورا، اگر زیاد از حد آبیاری شود دچار پوسیدگی ریشه خواهد شد و رنگ برگ‌هایش به قهوه‌ای تغییر می‌کنند. شفلرا رطوبت را دوست دارد؛ پس غبارپاشی را فراموش نکنید.

Houseplants Termeh Carpet 6 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوببنجامین

این گیاه به نسبت بقیه گیاهان آپارتمانی، کمی حساس‌تر است؛ تغییرات محیطی را دوست ندارد و بهتر است گلدانش را جابه‌جا نکنید. اگر استرس زده شود، برگ‌هایش شروع به ریزش می‌کنند.

بله گیاهان هم ممکن است دچار استرس شوند!

گیاه بنجامین برای رشد بهتر، به نور زیاد و غیرمستقیم، رطوبت و غبارپاشی نیاز دارد. خاک این گیاه بهتر است غنی از مواد غذایی یا مواد آلی بالا باشد. گیاه بنجامین را می‌توانید در انواع ابلق، سبز و ابلق طلایی خریداری کنید.

Houseplants Termeh Carpet 7 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوبسانسوریا، یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی

سانسوریا می‌تواند بهترین گزینه برای نگهداری در آپارتمان باشد. گیاهی سرسخت و کم‌توقع محسوب می‌شود؛ می‌تواند محیط کم نور را تحمل کند و به آبیاری کمی نیاز دارد. بهتر است قبل از آبیاری از خشک بودن سطح خاک آن مطمئن شوید تا با آبیاری زیاد به این گیاه آسیب نرسانید. سانسوریا به نور متوسط و نیم سایه نیاز دارد و از آفتاب مستقیم فراری است. این گیاه در انواع مختلف ماری، ابلق، ستاره‌ای، کراواتی و طلایی موجود است.

Houseplants Termeh Carpet 8 1024x576 - گیاهان آپارتمانی محبوببرگ انجیری

گیاه قشنگ‌تر از برگ انجیری داریم؟! این گیاه آپارتمانی جذاب، دارای برگ‌های پهن و بزرگ با بریدگی‌ها و شکاف‌های زیبا است. این گیاه نور غیر مستقیم و نیم سایه را ترجیح می‌دهد. قبل از آبیاری گیاه برگ انجیری، ۲ تا ۳ سانت از سطح خاک را چک کنید؛ اگر خشک بود نیاز به آبیاری دارد. رطوبت دهی و غبارپاشی را نیز فراموش نکنید تا گیاهی با طراوت داشته باشید.

گیاهان آپارتمانی گوناگونی وجود دارند که می‌توانید متناسب با فضای خانه و سلیقه‌ی خود از آن‌ها نگهداری کنید. با یک گلدان کوچک شروع کنید؛ حس زندگی آن باعث می‌شود پس از مدتی، گیاهان متنوعی را در گوشه و کنار خانه  مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید