کاکتوس و مراقبت از آن

کاکتوس و مراقبت از آن

اگر از شما بپرسند یک گیاه کم توقع را نام ببرید، چه می‌گویید؟ اگر نظر مرا بخواهید، می‌گویم کاکتوس! کاکتوس‌ها گیاهانی سخت‌جان هستند که به نسبت دیگر گیاهان، به مراقبت کمتری نیاز دارند؛ اما این به معنی بی‌توجهی کردن به آن نیست. گیاه کاکتوس هم مانند هر موجود زنده‌ای به مراقبت و عشق نیاز دارد. در غیر این صورت می‌میرد.

این گیاه جذاب شرایط نگهداری خاص خود را دارد. با این حال یکی از گیاهانی‌ست که می‌توانید در محیط آپارتمان نیز از آن نگهداری کنید.

کاکتوس‌ها انواع مختلفی دارند که در ظاهر متفاوت‌اند. اما همه‌ی گونه‌های آن وجه اشتراک مشابهی دارند. این گیاهان به آب و هوای گرم و خشک نیاز دارند و با ذخیره کردن آب در تنه‌ی خود، می‌توانند در شرایط بی آبی هم زنده بمانند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با این گیاه متفاوت بیشتر آشنا شوید.

Cactus Termeh Carpet 2 1024x576 - کاکتوس و مراقبت از آنآبیاری کاکتوس

آبیاری این گیاه باید به گونه‌ای باشد که آب به ریشه آن برسد و اکسیژن خاک کم نشود. بهتر است هر ۱۰ روز یکبار کاکتوس‌ها را آبیاری کنید. آبیاری درست و با برنامه، حال این گیاه را خوب نگه می‌دارد و از خرابی آن جلوگیری می‌کند.

اگر کاکتوس برای مدت طولانی بی آب بماند، ریشه‌هایش خشک می‌شوند و در صورت آبیاری مجدد ممکن است ریشه‌ها پوسیده شوند.

حواستان باشد که آبیاری را زیر نور آفتاب انجام ندهید؛ پوست کاکتوس حساس است و باعث سوختگی و ایجاد لک بر روی آن می‌شود.

Cactus Termeh Carpet 3 1024x576 - کاکتوس و مراقبت از آننور مورد نیاز این گیاه

شاید با دیدن کاکتوس‌هایی که در طبیعت هستند، تصور کنید این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. اما این اشتباه است! آن‌ها از ابتدای زندگی خود در این شرایط بوده‌، خود را با آن وفق داده‌ و می‌توانند نور آفتاب را تحمل کنند. پس گیاهان خود را روزانه فقط ۳ تا ۴ ساعت در نور ملایم خورشید قرار دهید.

Cactus Termeh Carpet 4 1024x576 - کاکتوس و مراقبت از آنتعویض گلدان کاکتوس

انتخاب سایز مناسب گلدان، اهمیت زیادی در رشد این گیاه دارد. گلدان باید فقط حدود ۲ سانت از قطر گیاه بزرگ‌تر باشد. گلدان‌های بزرگ رشد گیاه را بسیار کم می‌کنند.

برای خارج کردن کاکتوس از گلدان بهتر است گلدان قبلی را بشکنید و گیاه را بیرون بیاورید تا ریشه زخمی نشود. سپس مقداری خاک مناسب در ته گلدان بریزید و کاکتوس را روی آن قرار داده و اطرافش را با خاک پر کنید.

تا یک هفته حواستان به نور و آب دریافتی آن باشد تا به محیط جدید عادت کند و دچار مشکل نشود.

Cactus Termeh Carpet 5 1024x576 - کاکتوس و مراقبت از آندمای مناسب کاکتوس‌ها

فصل گرما، زمان خواب بعضی از گونه‌های کاکتوس‌ها است. بهترین دما در این فصل بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتی‌گراد است. اما در فصل رشد خود می‌توانند ۳۲ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند.

موضوعی که خیلی از افراد به آن علاقمندند، گلدهی این گیاه است. کاکتوس زمانی شروع به گلدهی می‌کند که به سن بلوغ رسیده باشد! جالب نیست؟ احتمالا شما هم از شنیدن این موضوع تعجب کرده‌اید. تا زمانی که کاکتوس به سن گلدهی نرسد، هرچقدر هم شرایطش مساعد باشد باز هم گل نمی‌دهد. بعد از اطمینان از این موضوع، مواردی مانند نور، آبیاری مناسب، کوددهی منظم و فراهم کردن فصل خواب اهمیت دارند. در فصل خواب که هوا سرد می‌شود باید آبیاری را محدود کنید تا به نتیجه برسید. در این صورت است که می‌توانید از دیدن گل‌های زیبای آن لذت ببرید.

این گیاه برای بسیاری از افراد خاص و دوست‌داشتنی است. اگر به کاکتوس علاقمندید پیشنهاد ما به شما، دیوارپوش نمدی طرح کاکتوس ترمه است. با خرید این مدل دیوارپوش، کیفیت و زیبایی را با هم مهمان خانه‌ی خود ‌کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام اگه سوالی دارید با زدن روی شروع گفتگو و اتصال به واتساپ میتونید به راحتی از ما بپرسید